| Anonim_5618 a întrebat:

Niste carti bune?batting eyelashes
Nu vreau de dragoste, razboi... straight face

Vreau ceva drama de familie, SF...
Funda cele mai bune.
Cand spuneti ziceti si despre ce e vbhee hee

Răspuns Câştigător
| RoseNightmare a răspuns:

Obiecte ascutit-Obiecte ascutite este, foarte pe larg, povestea unei familii de "nebuni"; o familie complet disfunctionala. Si unde putea sa se desfasoare in voie o astfel de familie, bogata, cu radacini adanci, decat intr-o casa in stil victorian dintr-un orasel de provincie american?

Cutia cu fantome-Best-seller-ul ascunde intre copertile sale povestea nebuna a lui Judas Coyne, un star rock pasionat de obiecte oculte ce, impreuna cu iubita sa, porneste intr-o aventura incredibila, in incercarea de a fugi de o fantoma scapata de sub control.

Nu plange sub clar de luna-Toate planurile de vara ale fetei sunt anulate, iar ea se vede nevoita sa-si faca bagajele si sa plece intr-o tabara de reeducare. Adio rochie de bal! Adio bocanci de mers in drumetii!
Dar Tabara Semilunii devine un loc interesant cand in cale ii apare fermecatorul Austin Bridges al III-lea, fiul unei vedete rock. Tanarul ascunde insa un teribil secret, pe care i-l dezvaluie noii sale prietene: este varcolac!

Gazda-Lumea noastra a fost invadata de un dusman invizibil. Oamenii devin gazde pentru acesti invadatori, mintile le sunt luate, in timp ce corpurile lor raman intacte si isi continua vietile, aparent neschimbate. O mare parte din omenire a cedat. Cand Melanie, unul dintre putinii oameni salbatici in viata, este capturata, are convingerea ca i-a sosit sfarsitul. Wanderer, sufletul invadator care a intrat in corpul lui Melanie, a fost avertizata despre provocarile cauzate de trairea in corpul unui om: emotiile covarsitoare, multitudinea de simturi, memoriile prea clare.

happy

4 răspunsuri:
| midnight a răspuns:

Cati ani ai?
incearca scufitza rosie(sf: lupu care vorbeste; drama familie: moare lupu)

| Monikoue a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai. daca ai pana in 15 ani, iti recomand "Numele acestei carti este secret". Este despre 2 copii, o fata si un baiat, care gasesc o cutie cu niste "recipiente" micute in care se afla diferite substante cu mirosuri diferite si o hartie pe care este scris un mesaj( nu vreau sa spun despre ce e vorba).
Apoi gasesc un caiet, un caiet de magician, care a murit in mod misterios.
Cei 2 copii cor sa afle de ce au murit...
Ma rog. explicatia mea nu e prea buna... pentru ca sunt foarte multe detalii. (felul in care autorul se exprima in carte este foarte..."prietenos") ITI RECOMAND CARTEA.

Daca ai peste 16-17 ani, iti recomand "Frumoasele straine" de Mircea Cartarescu.
Autorul povesteste despre calatoriile lui in lume, iar cartea este comica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un site http://okian.ro care te poate ajuta.

| Anonim_5618 explică:

Am 15 ani rolling eyes