| brett a întrebat:

Nu pot sa inscriptionez cd sau dvd. am incercat si cu nero si cu ashampoo burning, dar nu merge. am sters ambele programe din pc si am reinstalat alte versiuni, dar inutil. la ashampoo imi spune ca programul nu este compatibil cu unitatea optica, iar la nero dupa 1% da afara discul. am schimbat window-sul de curand si am trecut de la XP la Win 7. la XP faceam scrieri cu ashampoo. sa fie de vina unitatea optica?

Răspuns Câştigător
| tz3ava a răspuns:

Incearca sa faci cdu fara program, cu windowsu, odata ce ai bagat cdu gol deja o sa iti apara daca vrei sa scrii un cdu, si daca nu merge cu windowsu atunci ai o problema cu DVD writter-ul.

1 răspuns:
| ksuper31 a răspuns:

1.Exista posibilitatea ca cd-ul sau dvd-ul sa fie deja folosit, acest lucru facandu-l nefolositor, chiar daca l-ai cumparat nou-nout din magazin, se mai gasesc folosite.
2. Poate nu ai versiunile bune de Nero si Ashampoo.Eu unul, folosesc Express Burn 4.68, poti cauta pe google.
3. Daca niciuna dintre optiunile de sus nu au functionat, se poate ca DVD Writter-ul sau CD Writter-ul(unde bagi cd-ul/dvd-ul).Un DVD Writter costa in jur de 80 de lei.
Succes!