| Asyul95 a întrebat:

Nu stiti de ce se tem pisicile de aparatul de uscat parul, aspiratorul...etc?
[f]

Răspuns Câştigător
| eli1eli a răspuns:

Pisicile au auzul mai dezvoltat ca omul. Deci pararea mea e ca ele aud foarte tare apratale acelea. Un exemplu asemanator: cand sunt artificii cainii sunt speriati chiar daca artificiile nu sunt langa ei. Cainii si pisicile au auzul la fel de dezvoltat

4 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Tu daca ai auzii. o bubuitura uriasa la vreo 1km nu te-ai sperea? rolling on the floor! Sa o auzi tare. de te bagi sub pat! tongue Un exemplu.
Pa Pa.

| florin1979 a răspuns:

Pentru ca fac zgomot si le sperie

| Enigmă a răspuns:

Pentru ca scoate zgomot reltiv puternic, si pentru ca stiu ca reprezinta un pericol.
Au instinctul asta in sange.

Bafta! :]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că aparatele acestea fac un zgomot pe care pisicile nu le suportă. Fundă?