| Antonia90 a întrebat:

Nu ştiu ce tot are monitorul meu. Din când în când, se face negru, apoi revine pentru 1-2 secunde, apoi iar se face negru şi face aşa de vreo 3 ori, iar apoi se face negru şi nu mai revine, şi trebuie' să dau restart la pc. Mi s-a întâmplat până acum de vreo 4 ori.
Sau atunci când vreau să deschid pc-ul trebuie să apăs de vreo 2 sau 3 ori pe buton ca să se deschidă. Când apăs prima data scoate acel sunet specific calculatoarelor, dar nu se deschide, mai trebuie' să apăs de vreo 2 ori pe buton. straight face
Mă puteţi ajuta cu ambele probleme?
Mulţumesc.

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

In legatura cu monitorul. vezi placa video sa fie bine pusa in slot. sa nu joace. mufa bine bagata in ea. daca face tot asa. se poate arde placa videosad la a 2a problema poate fi din windows, sau tot placa video sa afecteze sau placa de baza sa se duca ori sursa... cel mai sigur du-l la un atelier service!

4 răspunsuri:
| Antonia90 explică:

Mda,am rezolvat cu monitorul, trebuia sa mai imping firul big grin laughing).
Dar cu pornitul lui nu big grin.

| gabriella85 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie o data, dar si-a revenit singur...eu am download-at ultima versiune de internet explorer si apoi mi-a mers mult mai repede. sper sa rezolvi dilema

| мιcнєℓℓє a răspuns:

Pai...chair azi a inceput si la mine aceeasi problema...vezi ca in spatele monitorului este un fir impinge putin firul big grinSper ca te'am ajutat!:*

| GeOrGyyyy a răspuns:

Pai trebuie dus la reparat