| miță22 a întrebat:

Bună, am o problema cu laptopul meu, când apăs pe buton, sa se deschidă. se deschide, îmi arata firma laptopului( Sony vaio ) apoi se face imaginea neagra și dupaia iară îmi arata firma. și tot așa, și nu mai pornește windowsul. mă puteți ajuta va rog? Mulțumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nesimtiti astia de la Sony, se lauda cu firma! Reinstall Win!

| Sarcopt a răspuns:

Un prieten a pățit ceva asemănător cu o altă firmă de laptop şi i se dusese hardul

| Helper69 a răspuns:

Salut,

E posibil ca sa se fi schimbat ordinea la bootup devices. Intra in bios si asigura-te ca HDD-ul este pe primul loc sau in cel mai rau caz daca nu este listat pe acolo posibil ca sa se fi stricat HDD-ul si sa nu ti-l mai recunoasca. Tot ce ai de facut in cazul asta este ca sa te duci la service. Dar mai intai ia un HDD de 2.5' de la un prieten, coleg, familiar si vezi daca-ti merge. Daca merge atunci du-te cu laptopul la service sau doar cu HDD-ul, o sa ti-l schimbe daca mai e in garantie. (P.S. Posibil ca ai pierdut toate datele din laptop, imi pare rau).

O zi buna,
-Helper69.

| Kanezu a răspuns:

Ai placa video arsa