| ramonna a întrebat:

Nu stiu pe care sa-l aleg! Sunt doi baieti care vor sa fie cu mine! Unul care este de aceeasi varsta cu mine este foarte de treaba si chiar sufletist din cate am observat, arata bine... nu am ce zice.
Si mai este un baiat care este cu un an mai mare ca mine, e frumos arata bine dar mi se pare cam smecher... mie imi plac amandoi si nu stiu pe care sa-l aleg? voi in locul meu pe care il alegeati?

24 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Pe ala langa care ma simteam cel mai bine.

| Razvan a răspuns:

In locul tau n-as alege nici pe unul nici pe altul pentru ca ma cunosc si stiu ca imediat ce as hotari sa fiu cu unul dintre ei m-as gandi daca am luat decizia corecta si daca nu imi era mai bine cu celalat.Deci varianta c)hee hee

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ai auzit de monogamie, fidelitate, respect pentru fiinte umane? Sau te uiti la baieti ca la prajiturile dintr-o vitrina? Spune-le amandurora parerea ta si vezi care din ei accepta situatia, ca va trebui sa-l alegi pe cel cu mai putin respect de sine.

regis
| regis a răspuns:

Trebuie sa iti alegi prietenii in functie de preferintele tale, nu de ale lor. Dar daca insisti, eu l-as alege pe cel foarte de treaba si sufletist, pentru ca e mai bine sa fii prietena lui decat gagica celuilalt.

| arrriadna a răspuns:

Io as opta pentru primul, tu faci ce simti tu, fiindca despre viata ta este vorba, nicidecum despre a mea...

| madagascar a răspuns:

Mai bine nu il alegi pe niciunu, lasa-i pe ei sa se dea pe langa tine si care insista mai mult inseamna ca are castig de cauza. daca vreunu vrea sa fie cu tine sa se hotareasca, asteapta sa vezi ce fac ei, daca unul dintre ei tine la tine va face primul pas, in niciun caz nu face tu primul pas

| bblock69 a răspuns:

Pai daca ala zici ca e "smecher" nu-ti dai seama ca te va face sa suferi?
Ca va merge si dupa alte "domnisoare"?
Stai cu cel sufletist si asa va fi bine pentru tine!
Casca bine ochii inainte de a lua o decizie!winking

| ndddiana a răspuns:

Pai!
1)iesi o data cu un baiat. alta data cu celalalt baiat
2)vezi cine este mai atent cu tine. cum se comporta. cum vorbeste
3)analizeaza-l. pune-i intrebari de care esti interesata (ca sa aflii cat il duce capu)
4)relaxeaza-te si. analizeaza-i pe aman2.comparai ...si. cu cine crezi ca iti este mai bine. cu acela
love struck
Dar. fa alegerea corecta.ca sa nu regreti dupahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe cel sufletist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe primul... dar tu ar trebui sal alegi pe cel la care crezi ca tii si la cel pe care crezi ca no sa te faca sa suferi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vaaaai ce succes ai.acum alegi. dar daca nu esti atenta sa alegi la timp si bine, o sa culegi doar.cunosc o fata care a crezut ca are lumea la picioare si ca frumusetea tine o vesnicie.acum e casatorita cu un mosneag in italia.nici prea bogat nici sarac. dar mosneag.asa ca ai grija.la frumusete si smecherie.nu sunt prea recomandabile, unei fete.alege sinceritatea, priceperea si dorinta baiatului de a avea o familie stabila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ma alegi pe minehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noroc! sa nu se ia la bataie pentru tine! ai grija! in locul tau, eu l-as alege pe primul! acum faci cum vrei!
noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe primul.Si e trec prin chestia asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincera sa fiu eu sunt intr-o situatie si mai dificilalaughingla mine sunt 3hee heesi nici eu nu stiu pe care sa-l ales dar iti dau si tie un sfat pe care il urmez si eu
adicahee heeanalizeaza situatia...imagineaza-ti cum ai fi cu fiecare si sa ii cunostie pe rand sa vezi care tine mai mult la tine si cu care nu ai suferiwinking...asta e parerea meawinking mult succesthumbs up pupici:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt intr-o situatie asemanatoare poate chiar mai rau...am fost cu un baiat timp de 2 ani si am aflat ca m-a inselat acum doua luni ne-am despartit si intr timp a aparut al 2-lea baiat. Dupa o saptamana am reinceput sa vorbesc cu primul iar acum nu stiu la cine sa renunt. Poate ma ajuta si pe mine cinevasad. Chiar am nevoie de un sfat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai grija ce alegi si nu alerga dupa doi iepuri caci in final nu vei prinde nici unul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel sufletist normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte naspa treaba...si eu sunt in aceeasi situatie...

Sunt doi baieti ...care vor sa fie cu mine de fapt unu dintre ei ii prietenul meu (iubithu)

dar sunt foarte indecisa nu stiu ce sa fac ii plac pe amandoi

| katyy_5873 a răspuns:

Pe primulbig grin

| csfan9509 a răspuns:

Pe care simti tu ca ti se potriveste.

| anutzaanutza a răspuns:

Pai nu cont varsta nu conteza daca este smecher pote cel sufletist este mai raul adica sa isi bata joc de tine si celalalt sa tina la tinewinking incerca sa ii cun p amanoi si dupa aia sa iei o deciziei asta este sfatul meu

| voronina a răspuns:

Sa fi fost in locul tau il alegiam pe cel de virsta mea! El va fi gata tot timpul sa ma ajute si sa ma sustina.