| rockveion a întrebat:

Nu vi se pare ca in ultimul timp timpul trece mai repede?

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca esti ocupat e logic ca timpul sa treaca mai repede.

| AvalohAlyn a răspuns:

Asta se stie deja. Unii oameni de stiinta sustin ca acum o zi are 16 ore normal chiar daca noi vedem 24 de ore.Secunda are mai putin, trece mai repede.
Unii spun si ca acesta ar fi un semn al cunoscutei apocalipse din 2012.
Dar un lucru e clar, timpul trece mai repede.Toti simtim asta.

| Minnie a răspuns:

Daca stai cu o fata frumoasa, o ora ti se va parea un minut dar daca stai cu mana pe o soba incinsa, un minut ti se va parea o ora - Einstein

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Da,chiar acum cateva zile ma gandeam la asta, si mie mi se pare.

| emy a răspuns:

Ba da,si asta din cauza faptului ca noi asteptam sa treaca timpul mai repede, ca sa ne rezolvam unele probleme(financiare sau de alta natura), dar nu ne gandim ca trece de la noi.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Depinde de activitatile pe care le ai. Probabil ca s-au aglomerat mai multe, si atunci este firesc sa ti se para ca secundele se scurg cu viteza. Timpul este prea lent pentru cel care asteapta si prea iute pentru cel care alearga.

| Bailey a răspuns:

Ba da...eu ma bucur pentru ca parca abia ieri a fost luni ( si am fost la scoala) si azi e vineri... dupa aceea vine weekendul big grinbig grinbig grin

| Bailey a răspuns:

Ba da...eu ma bucur pentru ca parca abia ieri a fost luni ( si am fost la scoala) si azi e vineri... dupa aceea vine weekendul big grinbig grin

| Bailey a răspuns:

Ba da...eu ma bucur pentru ca parca abia ieri a fost luni ( si am fost la scoala) si azi e vineri... dupa aceea vine weekendul big grin big grin

| MihaicaDan a răspuns:

Si mie mi se pare ca a trecut RPD sem. intai... din CLS a V-a.hee hee

| oanaoany a răspuns:

Da...vine epocalipsa...ooo sa murriiimm.si tu cu noilaughinglaughingrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da. si chiar s-a spus la un moment dat in niste cercertari stiintifice(nu mai stiu exact in ce revista etc) ca timpul va trece din ce in ce mai repede...se vorbea de sfarsitu lumii. nu cred in asa ceva, dar adevarul e ca si mie mi se pare ca trece mai repede timpul.

| brUnetteRaLu a răspuns:

Dastraight face asa e maine murim...cica vine sfaristu lumii mai devremerolling on the floor)))cica s-a scurtat ziuarolling on the floor)) cu 16 min pe ora sau asa cevarolling on the floor)porcari oh go on de unde ti-a venit ideea straight face?{ps : ce am scris mai sus...era dintr-un atrticol cu sfarsitul lumii care l-au scris unii care nu aveau ce face}

| Larissa_8036 a răspuns:

Buna DANIEL! Da,fiecarui om li se pare asta, pentru ca ei sunt foarte ocupati cu unele lucruri. Dar unilor oameni le trece timpul mai greu pentru ca nu au ceva de facut. Totusi mai exista o explicatie de ce ti se pare acest lucru! Pentru ca iti place acel loc, aceea actiune pe care o faci.

| TotiPentruMine a răspuns:

Nu