| CastraveteMurat a întrebat:

Nu vreau sa scriu în mai multe întrebări ceea ce am nevoie... Deci :
1.Niște status`uri noi;
2. a) texte de pus pe hi5 la "About Me";
b) texte de pus pe hi5 la "Citat preferat"
3. Niște melodii noi (orice înafară de manele)
Ma puteți ajuta?
Fundoiiiii la răspunsul cel mai bun; xx
Mulțumesc anticipat :**happy

Răspuns Câştigător
| ReallySomebody a răspuns:

Buna te ajut eu!
1)
Erai naturala , te simteai bine ,si se vedea ... Iti cauti jumatatea , si ti-ai cautat`o printre multi . Majoritatea erau copii care se credeau adulti !

"Dar am nevoie de tine ca sa ma iubesti !"

"Si chiar daca n`am fost prima . stii si tu , sunt singura care conteaza !"

Dupa spusele mamei mele.daca acum nu te iubeste, nu te astepta ca in timp sa o faca .

Conteaza masina de afara...apartamentul din capitala conteaza in ce tara o s`o duci la vara :*

Miros iarba si o las sa-mi fredoneze delirul. norii alearga ca ma contopesc si le pierd sirul

"Ce-i frumos in suflet. nu-ti poate fi luat

Chiar daca stiu ca ma minte, prefer sa il cred decat sa simt ca il pierd"

E o poveste pe care o sjtii` []
E povestea speciala din viatsa` asta banala`[:*]
Zambeste`! Tu ejti tot ce am mai bun`[] #

cand soarele va straluci,vom straluci impreuna,ti am zis ca voi fi aici mereu,ti am zis ca vom fi prietene pentru totdeuna. -"

Noi vorbim de parca ne-am certa`. Sa mor`!
Cand spui "Ce mm faci ?! Pe unde esti ?!"
Inseamna ca` vorbesti cu un prieten pe care il iubesti` ! #

Prietenii cei mai buni sunt cei dupa care nu poti pune virgula, doar punct!:X

"Cand ei Cred Ca ai renuntsat da din cap.zambeste si treci la linia de start. "

sunt zodia leu .stii si tu ca nu prea dau in spate .ca un leu merg inainte chiar daca merg pe coate

Ai ramas ca un tatuaj facut la betie , pe care sunt mult prea rebela sa-l sterg !"

Nu renunta nicicind la ceea ce-ti apartine,si nu permite altora s arenunte la tine...

te iert pentru ca stiu ca ma iubesti,te iert pentru sufletul meu.

zambesc cand se vad ,plang cand se cearta ,dar indiferent se fapt ei se impaca si se iarta .

". tu ai nevoie de mine , si eu de tine ti-as sugera sa treci peste mandria de sine "

"Daca tu esti bun cu mine, asa voi fii si eu si-ai sa fii mereu pe primul loc in sufletul meuuuu

. trebuie sa`mi pese mai mult d mine . cateodata sa faci rau , aduce bine "

Nu e vina ei ca o folosesti ca sa ma ranesti dar tu,faci spume cand nu reusesti "

"Nu m`ai lasat sa-ti arat cine sunt ,m-ai judecat inainte sa ajung la inima ta, nu se face asa.iubeste-ma pe mine nu imaginea mea."

"Degeaba`ncerci sa ma intorci acum din drum, e randul meu sa ma joc cu tine acum ."

"darling, ceea ce nu stii, sau nu vrei sa recunosti tocmai pentru ca stii, este ca sunt mai buna decat ea."

"elegant dar ce e dincolo de fata asta ...stiu doar cei pe care i-am facut sa planga in viata asta ..."

Cu pielea ei bronzata pune pasiune.vorbeste urat .da face numai lucruri bune."

Vreau sa ma iubesti cu adevarat . sa stai mereu langa mine , nu m`am saturat de tine !

Ea spune , el face . S`o plimbe , s`o imbrace . Sta bine cu RON`ii de parca ar fi Iri si Monii )"

"Fetele vor gentzi LV , masini beton . In dormitor bagabontzi cu nume sonor ) !"

"Nu sunt femei pe interes , decat barbati care platesc si femei care primesc !"

Sunt o fata care stie ce vrea . Nu am pe nimeni si mi`e bine asa! Imi place viata nu ma poti judeca, nu trebuie sa`ti scriu vreun raport pe unde umblu, s`au cand ma intorc! "

Dintre toti cei care vor intra in viata mea , numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima mea !"

"Fi perversa cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand cineva nu te pretuieste. Invata sa te faci respectat chiar daca nu toata lumea te inghite."

N'am averi,am doar prieteni care suna sa-mi spuna:Ai grije de tine,te pup,Nopate buna!"

"Are `acel cva`!E genul`de fata` care te`vrea.Dar` n`are nevoie de tine`!""

"nu am nimic de pierdut , daca`o iau de la`nceput !""

A fost o greseala facuta de mine fara intentie. Sincer, n.am realizat ca ti.am dat prea multa atentie. ) liber puiule :*. Du.te la prt ta sa te calmeze cum stie ea mai bine"

"♥Si poate voi iubii din nou ♥Eu nu fur inimi,le primesc cadou♥"

"pot fii Tot ce`tzi dorestiii` atata timp cat ma Iubesti` !

"Baietii iubesc femeia reaaa nu unaa` bunaa` . ca aia reaa le e pe inimaa stapanaa

"Toate te vor macar o noapte . Da n-ai timp d vagaboante [-x! Le vrajesti . Le zapacesti . Le dai idei . Le dai sperante . Da cand vine vorba de iubireee` . Le zici ca ma ai pe Mineee` !"

Ce frumoss` te portzi cu Ea`,e Rasfatata Taa` si la toate`ai Rununtza doar pentruu Ea`

"Nu incerca sa-i minti acum ca Ea e doar o oarecare. cand ei stiu ca amintirea Ei ink te doare . Stiu ca din partea ta femeile pot pleca... ca`au fost multe in patul tau. Dar nu si in inima ta ;x"

Este atat de schimbata;x! Exakt qum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!""

`. Ea E Langa Mine Cand Problemele Sunt Multe . Si Tot Ea E Singura Care Are Rabdare Sa Ma Asculte . Te Iubesc Si Punct! .

Noii`2`am`facuut`un`legamant` Cat`voom`traii`pe`pamanth` Nimenii`sa`nu`ne`desparthaa` Nikiodataa`nikiodata

Ai sa-ntelegi candva cat ai gresit si nu vei afla
Cum te-a iubit si atunci vei regreta...
-Pulsul inimii imi sta in loc... Si ma rasfata de dimineata O aroma de cafea
-Cuvintele unui om beat reprezinta gandurile unui om lucid.
-Nimic nu e departe cand iubesti
-Omul este o fiinta cu o singura aripa de aceea nu putem zbura decat in doi.
-si oricat as incerca.nu te voi putea uita
-esti aproape.dar totusi,.atat de departe
-langa tine vreau sa visez si sa mai stau
-love is not a reason to cry.love is just a reason to smile
-am nevoie de tine mai mult ca oricand
-dragostea e un sentiment ciudat.m`a facut sa visez neincetat
-as renunta la toate pentru noi.nu pentru iubire

♥Realitatea e mult prea dură atunci când dai de greu .Visele se spulbură aproape instantaneu

Caut să am puterea să pot să visez .Să nu mă opresc din drumul pe care.l urmez! Şi ce mă face sa nu cedez e gândul ca sufletul meu nu e singur!

Şi mă voi trezi în fiecare dimineaţă zâmbind.ştiind că am tot ce mi.am dorit

•Lasă.te purtat de vânt .O să fie bine pe cuvântt:-x

Numai tu poţi vedea dincolo de cuvinte.x.

•Pas cu pas am învăţat nimic să nu regret |: !

Dacă tu ignori tot ce te.nconjoară . Asta nu inseamnă ca o să dispară . ;x

Trăiesc într-o lume perfectă. Fiecare produs are-o etichetă.

Te iubeste dar eu sunt mai buna :X:X

Noi vorbim de parca ne-am certa`. Sa mor`!
Cand spui "Ce mm faci ?! Pe unde esti ?!"
Inseamna ca` vorbesti cu un prieten pe care il iubesti` ! #

inima mea iti apartine atat timp cat tu ma iubesti doar pe mine

te iubesc te ador esti viata mea sa nu uiti ca tu iti vei avea locul tau in inima mea mereu , vei fi soarele meu cat timp o vrea Dumnezeu .

Ftele n-au nevoie de iubire falsa AU nevoie de DRAGOSTE adevarata pana cand totul se va rupe iar noi o vom lua pe cai diferite . pa te pwpa iubitha ta .

cine te iubeste te cauta .

te iubesc si punct . :X

nu ma privi cu invidie stii ca sunt mai buna ai dori sa fii ca mine dar nimeni nu va fi ca mine pentru ca eu sunt originalul

acolo unde scuip nu mai pup . las pe altele sa linga

daca am pierdut ceva inseamna ca nu-mi trebuia am toata viata inainte sa fiu cum am visat mereu .

haideti fate si baieti sus . pe masa, sa dansam la bara .haideti ca fetele incep sa.si miste motoarelee

am fitze dar nu exagerez sunt naturala si daca ma jignesti ri-o iei si nu o sa vrei .

el e doar al meu daca se atinje una de el va rup capu la tothe

ce-i al meu e pus deoparte sa va fie clar la toathe :X:X

2) About Me:
Nu Sunt O Papusa Din Portselan Dar Stii Bine [:X] Cand Vreau POT Sa Te Am`!~

Papusa Oricui, Jucaria [:-J]~ Nimanui [phbbbbt]!~~

I love / like: ღ

~ Breacasa.

~ True friendships. : D /

~ People who rush to his aid! ~

~ Ice.

~ Blue eyes / green.

~ Comedies. : D /

~ Let's buy my clothes / shoes / jewelry.

~ I get good grades without having learned much.

: D /

~ To sleep until 12.

~ Entertainment. : D /

I hate / love: ☼

~ People with two faces

~ To be unjustly blamed.

~ Let me contradict one

~ To argue with friends ...

~ Let me know before I criticize someone.

~ Internet crash.

~ I learned was waaaay.

~ When we have to stick something in the last minute.

~ Believe them touch that beautiful.

~ It was raining

~ When people are sad, they care.

~ When I can not help with anything.

~ When you lose a friend or someone they care

or when someone is really different than it

I thought ...

They are: → ღ ♥

~ Selfish. - Sometimes,

~ Ambitious.

~ Jealous.

~ Pride.

~ The thing with friends ...

~ Funny.

~ Sensitive.

~ Air. -Sometimes-And when she's brainy

need.

... Other: ♫

~ Do not keep silent when I said something

~ I have not full confidence in anyone.

~ I want to visit everyone!

~ I know there are people who love me

true. : X

b)
Baietii au balansul lor fenomenal,dar intordeauna fetele au rolul principal

fiecare lucru isi are vremea potrivita si fiecare clipa isi are nebunia i de-o clipa

traim intr-o lume obositoare stapanita de statusuri si avatare.o lume virtuala plina de culoare

daca visul meu e prea scurt,am sa-l fac mai lung,am sa trag de el si am sa-l cresc si m-am sa-l mai opresc.cu lacrimi calde am sa-l lipesc si`n el am sa traiesc

nimeni nu ti se pare perfect pana nu te indragostesti

iubirea nu omoara,ci doar lasa rani

Acum imi zboara prin minte.Prea multe cuvinte.Dar decat sa zic ceva gresit.Mai bine nu mai zic nimic

Orice s-ar intampla sa nu iti fie teama.asculta-ti inima si fa ce te indeamna

e prea frumos sa fie adevarat,e un vis ce acum a incetat

daca as prinde cate o stea in palma pentru fiecare data cand m-ai facut sa zambesc.atunci tot cerul instelat ar incapea in pumnul meu

Aspectul fizic este doar o masca,pentru ati ascunde defectele inferioare :X -sts meu preferat

Este o prostie să renunţi la visele tale doar pentru că unul nu s-a împlinit!"

"Există bătălii pe care e bine să le ocoleşti, nu din teamă că le-ai putea pierde, ci pentru că ai deveni ridicol câştigându-le!"

"Adevărata prietenie nu constă în numărul de prieteni, ci în devotamentul şi valoarea lor."

"Copilăria. Singurul paradis pierdut."

"Nu da explicaţii niciodată pentru că prietenii tăi nu au nevoie de ele iar duşmanii tăi oricum nu te-ar crede!"

"Puţine prietenii ar supravieţui dacă toţi am şti ce se vorbeşte în spatele nostru!"

Fii civilizat cu toţii, sociabil cu mulţi, familiar cu câţiva, prieten cu unul/una şi duşmanul nimănui!

"Mândria este o demnitate rău plasată în iubire, este întruchiparea unui egoism care nu se admiră decât pe sine!"

"Nu plânge pentru că s-a terminat, zâmbeşte pentru că s-a petrecut."

"Doar pentru că cineva nu te iubeşte aşa cum vrei tu, nu înseamnă că nu te iubeşte cu toată fiinţa sa."

"Nu te teme niciodată de umbre, ele arată doar că există lumină în apropiere!"

"Uneori acel lucru pe care o cauţi va fi singura pe care nu o poţi vedea."

"Ochi pentru ochi şi lumea va deveni oarbă."

"Zâmbeşte celui care te-a părăsit ca să nu creadă că-ţi pare rău!"

"Poate că pentru lume eşti doar o singură persoană, dar pentru o persoană eşti întreaga lume."

"A ierta este o faptă mai nobilă şi mai rară decât aceea de a se razbuna."

"Zâmbetul durează doar o clipă,dar amintirile lui o viaţă întreagă."

"Sunt succese care te înjosesc şi înfrângeri care te înalţă."

"Zborul este învăţarea aruncării tale pe pământ cu rateu."

"Dacă ai succese, poţi câştiga prieteni falşi şi duşmani adevăraţi. Încearcă oricum ar fi!"

"A fi fericit nu înseamnă că totul este perfect ci faptul că ai decis să priveşti peste imperfecţiuni.

Si ce daca ? Cand imi numar prietenii` pe ea 0 numar de 2 0ri "

Dar albastrul din ochii ei ti-a picurat in suflet si te-a facut sa te simti mic...si atunci ai inteles ca o doare...:*"

Raul fascineaza, binele e discret. cu 0 privire p0tsi atinge t0tuu`, e un gand ce strabate mintea

De ce stai sh nu fugi? De ce vii` sh nu pleci? Pleaca, s` nuu` te mai int0rci!"

tsi amintesti primuu` zambet d c0pil, em0tsia sarutului p chipul ei sensibil, senzatsia atingerii` primului fulg d nea sauu` p tne tremurand atunci cand ea zambea :X"

Imi placea, chiar daca nu mai gasesc acum cuvinte. Imi placea, cum imi spuneai u asa "Sa ai grija te rog, si sa fii cuminte"!

•Cne apare dimineatsa cu flori La usha ? Si spune merew ` :iarta`ma papusha`• ?!"

poti sa sp ce vrei ca nu`mi pasa...cei pe care ii iubesc ma asteapta acasa

Ne ascundem dupa defecte ca faptele n0astre s` para perfecte! Sc0puu`: s` nuu` parem ceea ce 0glinda vrea s` ne reflecte

vroia doar iubire...caci ea prea mult l`a iertat
el vroia s`o schimbe...ea vroia sa`l fi schimbat

si Ea avea nevoie doar de un Inger de un Suflet curat

●Viata ne invata sa trecem si peste lucrurile care nu ne plac! ●

"Iubeste`o pana mori! Ca o fata ca ea nu o sa gasesti de doua ori"!:X"

Multi imi gasescc defecte`... impresii in cap`...zi de zi cate un fraier se crede baiat de baiat` .""

Ea glumeste si tu pierzi,ea promite si tu crezi"

• Stie` cand` sa rada`,Cand sa fie` supaRata`,Cand in `ochii tai `sa fie `singura faTa `ImpOrtanta •"

Asta sunt si nu ma voi schimba chiar daca tie nu iti convine asta e dor treaba ta." "Cea my buna prietena a mea este oglinda Pentru ca atunci cand plang,nu rade niciodata..."""

Nu mai sunt persoana pe care o stiai:*,viata te schimba... aparentele inseala,adevarul distruge,nepasarea doare...nu cred ca ti.ai dat seama,dar pentru mine nu mai ai valoare

"Am trecut peste multe...caci sunt fata isteata. trecutul nu mai conteaza.am viitorul in fata
Si Tzinetzi Minte,O Fata Loveste Prin Fapte,Nu Prin Cuvinte.:->

Nimic in lume nu ma opreste sa urlu tare: sunt FERICITA si cea mai IUBITA ! :
E exact cum trebuie să fie, aşa cum îi convine! Are stilul ei de`a amăgii, numai dintr`o privire

3) Uite aici merg si versuri, si cred eu sunt mai potrivite, daca nu, scuza-ma blushing
Sunt tot ce vrei Si nu mai poti avea Tot ce`ai avut Si n`ai putut pastra.

Acum ar trebui sa stii mai clar ce vrei.El are de pierdut,tu esti OK!

Poate ca ai vrea sa mai fii langa mine cum erai candva dar fierbe tot sangele in tine cand stii ca acum e altcineva in viatsa` mea

Suficient de matura ca sa stiu ce vrei,si suficient de copila ca sa ma prefac ca nu`mi dau seama

Nu mai sunt ca la-nceput si asta te doare cel mai mult.

Te poti simti singur, trist, dar niciodata invins. Poti pierde, poti gresi, poti suferi, dar nu te gandi sa abandonezi.

Înfrîngerea este numai acelora care o accepta

Se vede clar pe fata ta ca ma placi si ca mai vrea !

Nu ma compromit ! Nu ma am numai pe mine ! : x

Am invatat ca sunt oameni care te iubesc, dar nu stiu s-o arate.

Nimeni si N I M I C nu ma va O P R I sa te I U B E S C

Zambetul este drumul cel mai scurt intre 2 inimi.

Nimic nu se câstiga, nimic nu se pierde, totul se transforma

Niciun fulg de zapada nu cade vreodata într-un loc gresit.

Inima mea e legata strans de'a ta.

Întotdeauna fetele au gândit cu inima

Ai invins? C0ntinua! Ai pierdut? C0ntinua!

Fie ca`am plans sau am zambit, mereuu` am f0st d nedespartsit!

Cand iti intorci privirea spre el,te luminezi de bucurie !

P0ate n.am aratat ce simt,imi pare rau.Nu mai conteaza,oricum in ultima vreme t0ate visele se fac scrum,a f0st un epis0d frumos, asa.i zis si tu,insa prezentu.i cam dureros,nu p0tsi spune NU.

Da asta este viata mea, este si buna si rea, dar e mai buna fara tine în ea!

Si cad pe nisip. Timpul nu înseamna nimic. Am toataa vara sa ma ridic !:-x

Inainte sa plec,am suflat aburi peste imaginea ta si am scris cu degetu pe oglinda: DISPARI!

Candva am tipat si am sarit in sus de fericire !

Acum esoul spune asa:"Chiar daca ai puterea sa ascunzi" ti`e dor de EA.

Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va.ntâlneati întâmplator

Se grabeste s-ajunga dincolo de ploi,dar pâna atunci mai înfrunta furtuni si noroi

Si adu`ti aminte de mine ca am fost cândva lânga tine

As vrea sa fiu cum o sa fiu asa ca lasati-ma sa traiesc cum stiu. Lasati-ma sa fac si bune si rele ca sa stiu macar ca sunt greselile mele

Sunt o mica vrajitoare cine ma saruta moare ; un baiat m-a sarutat 7 zile a oftat

Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!

Imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fie mereu cu o treapta deasupra lor……:X:X

Poate nu sunt o prietena buna, dar sunt o dusmanca PERFECTA

Sunt frumoasa si isteata si toti ma invidiaza.Le transmit de la distanta ca cine nu ma place e o zdreantza.

mult prea fina,intre fete sunt regina.se opreste,te ameteste,iti zambeste,ma omoara,ma priveste,se lasa pe spate doar de la jumate,va intrece pe toate"

,mori dupa ea,are... are cu ce,are dintre toate fetele,are balans are stil are haz se misca bine pe toba si bass,ca-o balerina are miscari de felina,intre fete e regina.

fara Lycra si solar,asta e bronzul natural,Si special pentru tine,DA TU,cea care te uiti la mine ,Sunt mUlt MaI BuNA sI MUlT maI FrUmOaSa cA TINe

Am corpul de felina,privire si piele fina,ochii de vipera veninoasa,caracter de bruneta norocoasa

sii`laughing 4) Ma bucur daca ti-au fost de ajutor! Succes!

8 răspunsuri:
| CastraveteMurat explică:

Mdeah... Era de asteptat sa primesc raspunsuri de genu asta... In "TPU`ul de azi" oameni nu se ajuta, ci doar se critica phbbbbt

foarte frumos lume, foarte phbbbbt

| Dinica a răspuns (pentru CastraveteMurat):

Uni asa fachappy Stai linistita.

| CastraveteMurat explică:

Se vede ca nu mai ai cu cine vorbii pe TPU... mai demult parca era altfel site-ul, erau oameni mai intelegatori... rolling eyes

| raducmustiuc a răspuns:

1) sunt prea... ca sa pot scrie un status asa ca intreb pe TPU.
2)a) sunt prea... ca sa ma descriu singura asa ca cer necunoscutii de pe TPU sa ma descrie.

punctele le completezi tu. ce crezi, te descurci?

| raducmustiuc a răspuns:

Băi panaramo tu ceri necunoscuţii să te descrie. cum vrei să te ajute lumea dacă nu te cunoaşte? ar trebui să ghicim cum eşti?

| Dinica a răspuns (pentru raducmustiuc):

Hello! TPU este ceva public.Nu mai jigni!winking

| raducmustiuc a răspuns:

Ce proasta esti laughing vai de capul tau, copila de 12 ani, ai nevoie de texte pe hi5

| Dinica a răspuns (pentru raducmustiuc):

Uite k un copil de 12 ani vb mai frumos decat tine una/unu de cati ani oi avea.winking