| Sindrom a întrebat:

O intrebare:
Pentru voi exista dumnezeu? Explicati daca exista.
Pentru mine nu exista deoarece nu da nici un semn ca ar exista

11 răspunsuri:
| Mihaela a răspuns:

Hei.
Pentru mine exista Dumnezeu. Mie chiar imi da semne ca exista.
Poate pentru ca nu crezi, nu e in avantajul Lui sa il crezi. El nu are de ce sa-ti demonstreze ca exista. Poti doar sa crezi, sau sa nu crezi.
De ce cred? Pentru ca ma ajuta. Pentru ca aproape de fiecare data cand ma rog la el, dorintele mi se implinesc. Si daca nu e asa, nu ma supar. Stiu ca face El sa fie totul ok, intr-un final.
Tind sa cred ca orice are un inceput. Si lumea asta a avut un inceput, si El a creat-o. El ne-a creat pe noi. Si uneori ma gandesc, ce as fi simtit daca nu as fi trait. Ce ar fi fost cu mine? Ar fi fost ca si cum as fi dormit? Sau nici macar?
Numai bine si sper sa te lamuresti cat mai repede!

| Mihaela a răspuns:

Tu de ce Dumnezeu ne-ai mai intrebat, daca nu voiai decat raspunsuri care sa fie la fel ca ale tale? Cei care nu sunt de acord cu tine au primit "stupid", iar restul "inteligent" si "folositor".
Nu ca mi-ar pasa, dar e asa chestie ce tine de obraz. happy
Numai bine!

| PetreConstanta a răspuns:

Sa te ierte Dumnezeu pentru ce ai spus ca nu ti-ai dat seama

| trik17 a răspuns:

Eu cred ca totusi exista. Pana acum ceva timp, si eu sustineam lucrul asta, ca nu exista. Vedeam in jurul meu oameni buni carora li se intamplau lucruri rele, si ma gandeam "unde e Dumnezeu acum?". Si apoi mi-am dat seama ca nu trebuie sa judec eu ce se intampla in jurul meu, ca poate toate se intampla cu un scop, scop pe care eu nu sunt in stare sa il vad. Si nu pot sa cred ca nu exista ceva superior noua, tuturor...sau sa cred ca am evoluat din maimuta. Sentimentele, iubirea, bucuria, toate astea au fost facute de cineva superior noua. Si in plus, e bine sa ai credinta. Cand nu mai ai in cine sa crezi, poti sa crezi in Dumnezeu. Si daca crezi cu adevarat, e ciudat...dar uneori parca chiar te ajuta. Sincer.

| costis a răspuns:

Fiecare vietuitoare este un semn. Hristos a facut multe semne, si apoi si multi dintre crestini, totul e sa le cauti. Indiferent de motivatie, este important efortul de cautare.

| Dolores09 a răspuns:

"Crede si nu cerceta." Cei care cred nu au nimic de pierdut, cei care nu cred pierd totul! Dumnezeu nu se arata celor care doresc sa li se arate...

| MissL a răspuns:

Da exista. Cred ca este singurul lucru in care cred desi nu vad. nici mie nu imi da semne, dar ma simt foarte diferit cand nu am credinta in el. Cand dau de probleme si vad ca nimic nu ma ajuta zic si eu ca "nu exista" si atunci am senzatia ca sunt foarte deplasata de viata si prea afundata in probleme, insa cand ma rog si ma gandesc ca el ma poate ajuta, chiar daca nu scap in acel moment de probleme, ma simt totusi mai bine, ma simt mai cu picioarele pe pamant si mai optimista, am senzatia ca oricear fi va trecee si orice problema isi va gasi rezolvarea.
mi-am pus atatea intrebari, pe care stiinta si tehnologia nu mi le poate raspunde, deci situ atunci sigur ca trebuie sa fie si ceva magic si spiritual divin undeva care are grija de noi.

| porto89 a răspuns:

Frate nici eu nu am fost credincios si inca continui sa nu fiu.dar cand dau de greu crede-ma ca Lui ma rog.

| TheJeryk0 a răspuns:

Iti dau eu acest blog... http://www.conspil.blogspot.com/
Sper sa gasesti adevarul, sper sa iti dai seama ca el exista...
Sau mai pe scurt,, uitate pe youtube la Demascarea Industriei Muzicale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista

Daca ai familie,daca ai posibilitate la internet, la televizor, la telefon toate sunt mulțumită Domnului

Daca nu ai boli grave Domnului trebuie sa-i mulțumești

El te ajuta întotdeauna la nevoie chiar daca nu-ti dai seama

Cu ajutorul Lui poti realiza multe

| GetsugaTenshou a răspuns:

Eu nu cred ca exista din acelasi punct de vedere ca si al tau