| soare_1895 a întrebat:

O sa plec peste cateva zile la mare si vreau sa imi ziceti
-care sunt lucrurile care chiar nu trebuie sa le uit acasa
-ce sa iau sa nu ma plictisesc in camera
-ce sa fac noaptea pe drum, merg cu masina(in afara de ascultat muzica)
-si alte lucruri care vi l amintiti voi...

7 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

- crema pentru protectie solara, ochelarii de soare, palarie (daca nu ai una, cumpara-ti de acolo), actele, rogojina de aia de plaja, colac daca vrei laughing, camera foto, baterii si incarcator, un hanorac
- in camera nu prea o sa stai, dar sa ai la tine carti de joc, Remmy, Monopoly
- sa visezi cu ochii deschisi la mare, sa dormi, sa rontai cate ceva
-neaparat trebuie sa mergi sa vezi rasaritul! e unic! happy

| Vizitiul a răspuns:

Doamne, trazneste-ma...
Cum nu stii ce sa-ti iei cu tine? Sau ai vrut sa ne anunti ca pleci la mare? Nu-ti cunosti nevoile, nu stii ce anume iti trebuie pentru a te mentie din punct de vedere fizic o perioada scurta de timp?

| crazygirlyo a răspuns:

Avand in vedere ca ajungi la mare chiar nu ai cum sa te plictiesesti acolo love struck. iar pe drum niste reviste, mp3, laptop daca ai.sau niste persoane cu care sa ai posibilitatea sa te joci mai multe jocuri sigur nu o sa te plictisesti! si eu plec maine la mare si am de gand sa imi iau mai multe reviste, o carte de citit si mp4. happy.

| Dnnx a răspuns:

Pai trebuie sa gandesti logic:
daca e frig? daca e cald? daca ploua?
iti trebuie cateva haine groase mai multe subtiri o umbrela pentru orice eventualitate big grin
si dac mai ai frati sau surori poti sa te joci fazan sa citesti reviste remy monopoly carti etc big grin succes

| matrixismyname a răspuns:

Pai nu ne spui si noua ce-ai la dispozitie...Console (PSP/Nitendo), telefon (clar), dvdplayer portabil (daca ai), un pachet de carti (na poate joci.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soare? de ce ai pleca din camera, unde stai la comp asculti muzica, citesti, in alta camera unde sa faci aceleasi chestii? pe bani mai multi? iesi colo pe balta, pe luna plina, te tii de capatul unei undite, asculti, pitpalacul si broscutele, greerii, mai vezi cate o stea cazatoare printre miile de stele fixe, in linistea si racoarea noptii, fara muzica si chiolhanuri.mergi cu cortul in padure si asculta firea, si viata, la ea acasa.si repecta natura, si iubeste-o. tu mergi la mare sa te plictisesti in camera? in aglomeratie, si caldura, si preturi exorbitante?

| michelle_7956 a răspuns:

Este foarte important sa nu-ti uiti mobilul castile si incarcatorul. Iati trusa de machiaj manichiura tot de ce crezi ca vei avea nevoie...sa nu uiti de costumul de baie si uleiuri sau crema de bronz
ac sa nu te plictisesti ia-ti carti de jucat...sau o carte sa citesti, rebusuri
noaptea pe drum... dormi big grindaca nu poti dormi chiar nu stiutiu in afara de muzica ce sa-ti spun big grin
succes si vacanta placuta!