| lalalaforyou a întrebat:

Hello,am 17 ani si vreau sa plec in strainatate,dar plec fara parinti,doar cu imputenicire,si initial am vrut sa plec cu avionul dar acum m-am gandit sa plec cu autocarul pentru ca ador sa merg cu masina, sa vad lucrurihappy.Ce ziceti? M-as descurca? Sau este periculos?

8 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu mergi cu autocarul, daca vrei sa te duci intr-o tara pe langa Italia faci 2 zile, pana in Spania 4.
Te vor durea picioarele, va fi foarte cald, te vei plictisi ingrozitor.

| lalalaforyou explică (pentru dragos9234):

Da,in Italia, dar nu de asta imi fac probleme, ma descurc, ma refer asa la siguranta meathinking

| dragos9234 a răspuns (pentru lalalaforyou):

Nu stiu ce sa zic despre siguranta, eu am fost o singura data cu autocarul in grecia tocmai pentru ca mi se parea ca pot vedea mai multe locuri deoarece se face popas in fiecare tara prin care treci si am regretat dar nu din cauza sigurantei.

| lalalaforyou explică (pentru dragos9234):

Dar? Din ce cauza?

| epurasu a răspuns:

Am inteles ca mergi cu ..imputernicire,dar si cu un imputernicit happy da impreuna cu el o sa te descurci sigur,--singur nu! happy

| lalalaforyou explică (pentru epurasu):

Nu,pot pleca si singura, trebuie doar procura de la ambii parinti.

| onlym3 a răspuns:

Nu ai nici o treaba, si eu cand aveam varsta ta am plecat singur in afara doar cu imputernicire plus la acea vreme ce au mai dat parintii o mica atentie la sofer ca sa mai traga un ochi la mine si atata tot!(sa nu te apuci pe nu stiu unde sa joci alba neagra in rest nu ar fi nimic "periculos")

| lalalaforyou explică (pentru onlym3):

Da pai mama mea cica ii e frica sa ma lase cu autocarul.Dar de exemplu cand se fac popasurile alea ce as putea sa fac? Adica am inteles ca se face popas cate 2 ore, parca.