| robytzu96 a întrebat:

Oare ce se intampla dupa ce mori? rai, iad sau reincarnare...

Răspuns Câştigător
| GutuvanMorgan a răspuns:

Din punct de vedere religios esti intr-o faza de "asteptare" a judecatii (i se mai spune de apoi). Din punct de vedere plapabil, real si stiintific, incetezi sa existi ca fiinta, nu mai poti simti/face nimic, si nu stie nimeni ce-i "dupa", foarte multe fiind speculatii mai mult sau mai putin religioase.De aceea sustin sa-ti traiesti viata frumos, sa te ghidezi dupa principiul "ce tie nu-ti place nici altuia nu-i face". Daca toti s-ar ghida dupa acest principiu si ar fi "un gram " de bun simt, n-am mai avea nevoie de religii si nici de legi. Bafta

11 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Parerile sunt impartite se pare in mod egal.....totul este posibil!

| Adrianetc a răspuns (pentru baru):

Ba nu. nu sunt impartite in mod egal. tu vorbesti in legatura cu "legenda" fiecaruia dar exista decat un adevar, Biblia, si acolo este scris tot ce ai nevoie, daca nu crezi, o poti analiza,

| pietrean a răspuns:

Cu toate, ca intrebarea mi se pare puirila, o sa-ti raspund:depinde cum a fost fiecare educat.Cei care sunt crescuti "in frica lui Dumnezeu" tot timpul o sa le fie frica sa nu greseasca cu ceva, ca o sa-i pedepseasca cel de sus.Nu o sa poata avea initiative, nu o sa aiba incredere in judecata lor, in fortele lor, tot ce o sa gandeasca o sa fie "raportat" la ce spune D-zeu.Care dintre pamanteni,nu a gresit macar o data in viata lui,ca sa fie atat de "curat"si sa ajunga in rai? Daca mori,mori si gata! Unii vor ingropati,altii vor incinerati(asta doresc eu, pentru a nu fi o corvoada pentru copii,cu tot felul de pomeni si pomeniri, si a nu-i imbogati pe preoti). Povestile cu Rai, Iad si reincarnare, sunt sigura ca sunt facute pentru a tine sub frica, gloata, care este buna doar pentru a cotiza la averile celor ce predica asa ceva!

| pietrean a răspuns (pentru pietrean):

Scuze: PUERIL nu puiril, din cauza vitezei!

| GutuvanMorgan a răspuns (pentru pietrean):

La fel am "buctat" si eu la cuvantu palpabil in raspunsul meu. Eu intotdeauna dau vina pe tastatura happy

| IncredibleJoker67 a răspuns:

Poate fi si rai si iad dar si reincarnare.winking

| kbxftw a răspuns:

Nu-mi pasă. Nimănui nu ar trebui să-i pese.

| Robertamirela23 a răspuns:

Cu siguranta nu reincarnare

| Unoarekare a răspuns:

E cum a spus gutuvan

| SuspectuuxD a răspuns:

O intrebare, fara raspuns.Ajj zice iad. xD =).

| roxyroxy467 a răspuns:

Om muri si om vedea...laughing