| anonim_4396 a întrebat:

Pareri vopsit cu pistol de vopsit de 250 lei vs. vopsit cu trafalet?

Răspuns Câştigător
| Petripetri a răspuns:

Iese binisor dar trebuie sa stii sa dai caci altfel ies umbre, asta daca ai un finisaj ok al peretelui
Eu spre exemplu zugravesc cu compresor si pistol de vopsit auto dar cu duza marita la 3 mm suprafata de acoperire este mai mare.
Prefer si trafaletul doar daca vopseaua este diluata suficient cat sa nu iasa coaja de portocala.
Prin urmare la mine se rezuma la aspect!
Te sfatuiesc sa folosesti tafaletul daca peretii nu au finisaje perfecte