| XutzyAle a întrebat:

Parintii mei sunt plecati in IT si stau cu bunicii. Acestia se certa mai tot timpul si parintii mei cateodata in It... desi vorbim des c u iei pe internet si vin de Craciun acasa in tara si noi in vacanta de vara mergem la ei. Eu sunt cu psihicul la pamant de tot, unii i-mi spu ca sunt emo.sad. Ce ar trebui sa fac? Mie i-mi da prin cap sa plec de acasa sau sa ma sinucid.straight face.

Răspuns Câştigător
| Stefania33 a răspuns:

Nu totul se reduce la sinucidere,crezi ca daca faci asta o sa le faci vreun bine? ai nevoie de prieteni cu care sa vorbesti,nu trebuie sa gandesti asa.E normal sa te inchizi in tine daca nu ai mama aproape cu care sa vorbesti,dar cauta o alta modalitate de a scapa de certurile celor de acasa, pur si simplu nu ii baga in seama, e greu si pentru tine pentru ca ei au deja o varsta si cu cat inainteaza se *prostesc* mai mult sa zic asa dar nu in sensul rau...gandeste.te si la partea pozitiva.nu esti singura pe lume, nu cresti intr-un centru de plasament si pe de alta parte beneficiezi si de niste bunuri pe care altii nu le au.Lasa gandirea negativa la o parte, si incearca sa iti faci cat mai multi prieteni happy poate asa reusesti sa treci peste perioada asta :* Multa bafta si ai grija de tine!

| XutzyAle explică (pentru Stefania33):

Multumesc...:-s

3 răspunsuri:
| Roxetteeeeeeeeee a răspuns:

Fetitooo cred ca tu ai o mare problema.Cine se gandeste sa`si ia viata inseamna ca a luat`o razna cu adevarat.Traieste`ti viata acum cand poti, caci poate mai tarziu nu o sa mai ai ocazia si o sa regreti. Bucura`te de copilarie, esti inca in floarea varstei.Eu zic sa te potolesti si sa nu mai ai gandul asta te a de sinucide.In oricare familie mai sunt certuri, e ceva firesc.Si nu trebuie sa ajungi la culmea disperarii din cauza asta.Crede`ma ca am trecut si eu prin ce treci tu dar am trecut peste gandindu`ma ca in orice familie sun mici certuri. Sper ca te-am ajutat.deci ce zici? Fundita?big grin
P.S:Sa nu crezi ca nu te inteleg, dimpotriva

| XutzyAle explică:

As dori un raspuns mai exact.:-s.(intelegeti voi)