| arthemis a întrebat:

Pentru cei care au sims 3 si descarca chestii de pe http://www.modthesims.info/ :
De descarcat, stiu sa descarc de pe site dar nu stiu cum sa instalez in joc lucrurile pe care le-am descarcat.Va rog mult sa imi raspundeti :D
Cea mai buna explicatie (si sa mearga :)) ) va primi fundita :*:X

6 răspunsuri:
| Fallen Angel a răspuns:

Uite, nu stiu daca iti va fi de folos. Eu aveam dar nu am reusit niciodata sa istalez deoarece nu le puneam unde trebuia. Deci:
1. descarci fila.
2. (aici am gresit eu) te dunci acolo unde ai instalat sims 3. (eu le puneam in my documents si nu mergea pentru ca nu l-am instalat acolo)
3. Pui "resource cfg" in C:/ program files sau programs (eu acolo il aveam instalat)/ electronic arts/ the sims 3.
4. Creezi un nou folder acolo numit "mods" si in el inca unul numit "packages".
5. Pui package format in folderul Packages.
De acolo jocul il recunoaste singur. Asta am inteles si eu. Succes.

| Fallen Angel a răspuns:

Daca nu ai instalat sims 3 in C/program files/electronic arts/ the sims 3 creezi folderul "mods" acolo unde ai instalat. Altfel nu merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alexa adica trebuie sa instalez sims 3 in Program files?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alexa adica trebuie sa instalez sims 3 in Program files?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma unde ai sims aocolo faci folder si pui exact cum ti-a spus ea

| AN1NA a răspuns:

Ia de pe TheSimsResources happy.
Dai click pe ce vrei tu sa descarci si la Download. Dupa, iti apare Run sau Cancel, tu dai Run si merge.