| wizopo2 a întrebat:

Pentru fanii cartii Elevul Dima dintr-a saptea : Cum ati fi vrut sa se termine romanul? Eu as fi vrut ca dupa ce iesea din spital sa se intalneasca cu Basu, astfel afland ca Lotte nu e moarta sau dupa 2-3 ani Dima sa se intoarca inapoi in tara si plimbandu-se pe strazile Craiovei da de Lotte din intamplare. Care vi se pare mai buna? Si daca aveti alta parere spuneti-mi-o.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Mi-as fi dorit, intr-adevar sa ramana cu Lotte. E pacat ca Lotte a dat cu piciorul la fericire, cand s-a razgandit a 2-a zi cand trebuiau sa plece impreuna. Dar la urma urmei e de inteles, avea o familie. Dintre finalurile precizate de tine, cred ca prefer cel in care se intalnesc intamplator pe strada, probabil nerecunoscundu-se dupa atata timp, dar totusi sa opreasca pentru a "se studia" mai bine.