| Mwhahahaa a întrebat:

Peste 19 zile o sa fie ziua mea de nastere... Nu am idee cum sa mi-o fac.Imi da-ti voi niste idei, va rog?big grin Tinand cont ca am 12 ani, nu-mi dati nu stiu ce ideihappy

18 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Acasa. Cu familia. Iti va fi dor, crede-ma!
Spor si... La multi ani!

| Gabystelistu95 a răspuns:

Iesi pe afara cu prietenii tai de ziua ta, (ex: in parc).

| Brigitta a răspuns:

Pai daca vremea tine cu tine fa un gratar undeva in aer liber. Va jucati fotbal, volei, scunsa... ce vreti. Muzica pui in masina si lasi portierele deschise happy

| Mwhahahaa explică:

@dinulya...pana acum mi-am facut-o asa de 3 ori...
chiar m-am plictisit de asta.
vreau sa merg la film.love struck sau sa fac alte lucruri distractive. dar nu stiu cesad

| Mwhahahaa explică:

De 3 ori mi-am facut-o acasa cu prietenii...
de 2 ori la mare.
1 l film...
si cand eram mai mica nu mai stiu.thinking
la teatru la 5 anilaughing`.

| sTeFaN. a răspuns:

Petrecere in pijamalesmug

| juniper a răspuns:

Acasa, ca orice zi de nastere, gandeste-te la celelalte pe care le-ai avut sau roaga-i pe parintii tai sa organizeze o petrecere sau sa te duca undeva.

| LoryM22 a răspuns:

Pai ori iesi la pizza cu prietenii, ori acasa faci o mica petrecere cu pizza sau gratar si tort, merge si cea in pijamale insa numai daca ai niste prieteni mai apropiati.

| marsy a răspuns:

happy da cum sa ti-o faci! acasa. ca orice zi de nastere. in mod normal. cu prieteniiwinking asta e! La multi ani!

| DeeaPustoaica a răspuns:

La multi ani! Iti sugerez urmatoarele:
-la tine acasa
-muzica buna
-mancare buna(nu sandvisuri ca sunt demodate si plicticoase, eventual niste sendvisuri cu sunca sau parizer si sa fie rotunde sau decupate cu diferite forme, asa am avut eu intr-un an si s`au mancat din curiozitate si pentru ca erau frumoase; foloseste sunca cu modele, frunzulite ursuleti etc ce iti place)
-jocuri bune(sticluta cu pupici, adevar provocare procente sau ce ai face daca?, voley, fotbal, fatze-ascunzelea, prinsa etc.)
-atmosfera distractiva(poti impresiona cu un dans ceva...)
-tortul sa fie frumos si gustos, fara o tona de frisca gretzoasa sau alte creme gretzoase si sa iti zica copiii ca "e bun tortu" si de fapt te mint; un tort de fructe cu frisca e fffoarte bun...mama il face ca un tablou; in mijlocul tortului, pune fructe sub forme de flori sau asa ceva si pune gelatina deasupra si lasa sa se intareasca; pentru cei alergici la frisca, poti avea un tort mic de ciocolata)
-ai grija s nu fie plictiseala
-niste servetele si farfurii frumoase pot infrumuseta masa de petrecere. Eu am farfurii cu Spondge bob si cu fast cars sau asa ceva.happy
-O vazuta cu flori in mijlocul mesei arata super!
-nu mancaruri plictisitoare cum ar fi alunele sau salatini si saleuri(sa fie ceva mai consistent)
-sucuri naturale, carbogazificate, apa plata, apa minerala.
-daca doresti sa nu fie incurcate paharele copiilor, scrie numele lor cu marcarul)

Cam atat... daca mai am idei voi reveni... te pup pa(PS ziua mea este pe 22 octombrie si fac 13 ani) happySucces la pregatiri.

| nutzu' a răspuns:

La un bordel ai incercat? du-te la Amsterdam si o sa fie toti fericiti...

| sweety_1169 a răspuns:

Invita cativa colegi la pizza undeva in oras.sigur se vor bucura, la multi ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ne-am nascut in aceeasi zi! Eu inplinesc 11 ani...Nu o sa imi sarbatoresc ziua de nastere pe 20, insa mi-o sarbatoresc in week-end, pe 24, intr-un local (cred, nu sunt inca sigura deoarece inca mai caut idei).
Parerea mea este sa te sfatuiesti si cu invitatii, pentru ca tu sa iei o decizie care sa-i faca si pe invitati sa se simta foarte bine!
Noapte buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai invita-ti o trupa super!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu fac 12 ani pe 6 noiembrie si crede`ma ca nici eu nu voi stii ce sa fac. mi`o fac acasa...cu cateva fete..atat`.:* pupici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Din cate observ, ziua ta a trecut deja, dar voi lasa o idee pentru cei care mai intra pe aceasta pagina happy
De ziua ta, poti sa-ti duci prietenii apropiati(cam 5-10 persoane) intr-un parc de distractii, va da-ti in toate dracoveniile din parc, iar daca bugetul nu iti permite, va da-ti in cele mai tari si mai sari-ti peste unele big grin. Pute-ti merge apoi in oras la o pizza, la McDonald's, la KFC sau in orice loc in care puteti baga ceva la stomacel.Depinde de prefrintele fiecaruia.Cred ca e o idee buna si ca invitatii nu au cum sa se plictiseasca la o astfel de "petrecere"

| vanessa_7035 a răspuns:

Pai...hmm...sa vedem...la 12 ani...eu zic sa ti-o faci la piscina :X...si eu mi-am facut-o tot la piscina dar acum 2 ani...adica can am implinit 14 ani... dar cred ca poti sa o faci la piscina si daca ai/faci 12 ani...nu big grin?

| dulcicandrea a răspuns:

Buna...ai putea sa iti faci ziua cu conffeti mult jocuri karaoke baloana tort tare fain prajituri deserturi cu frisca pizza