| Aditzaaaa a întrebat:

Placa de intin sparul.PRO sau CONTRA? Avantaje si Dezavantaje.Argumentati!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă este o ocazie specială, pro.
Folosită frecvent distruge părul prin uscarea lui datorită căldurii emanate de placă, contra!
Pa, pa.

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Eu zic ca este un avantaj deoarece si frizeri o folosesc(bine,nu in mod excesiv), iar daca aplici inainte sa te dai cu placa un spray pentru protectia parului, nu ti-l arde.
Daca chiar nu vrei sa folosesti placa, poti incerca cu peria(exista perie speciala pentru asta in brosura avon) si feonul, dar eu am incercat si nu iti indreapta la fel ca placa si dureaza mult timp...
App, dezavantaje nu prea gasesc...

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Vroiam sa zic ca dureaza mult timp pana ti se intinde parul...trebuie sa stai zeci de minute:d

| 4Life a răspuns:

Buna,
PRO pentru ca intinde parul si poti sa te faci maxim 2-3 luni dupa care sa o lasi mai moale iar CONTRA ca dupa luniile astea ti-se arde parul si mi-se mai arde si daca ma fac din 2 in 2 ore.
Naspa dar ajutatoare.Si de fapt nu prea ma mai pot face ca mi-e frica de arsul parului.

| andreiuuutza a răspuns:

Pro,daca e de ceramica de calitate,daca hidratezi bine parul si folosesti,eventual si un ser protector termic pentru par si daca nu o folosesti prea des,zilnic sau de cateva ori pe zi,cum stiu unele fete,da,e buna, si utila, evident.