| lifeistough a întrebat:

Avantaje/Dezvantaje sa fii burlac si daca sunteti pro sau contra!

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Prin burlac înţeleg nu numai a nu avea concubină/soţie dar şi a locui în propria locuinţă, singur, fără deranjul nimănui.
Avantaje:
1. Problemele tale sunt doar ale tale şi nu ţi le judecă nimeni.
2. Poţi aduce orice femeie acasă şi te poţi bucura de oricare dintre ele fără sentimentul groaznic de a fi înşelat pe vreuna.
3. Tu centrezi, tu dai cu capul, tu marchezi, tu validezi golul, tu baţi centrul.
Dezavantaje:
1. În momentele de impas nu are cine să-ţi fie alături.
2. Slabe şanse să experimentezi iubirea
3. Slabe şanse să te trezeşti bine dispus dimineaţa fără zâmbetul iubitei lângă tine.

Alea cu venitul acasă, petrecerile şi cheltuitul banilor sunt cam stupide pentru că depind în mare parte şi de "jumătate". Într-adevăr, sunt multe situaţii de neveste/concubine de mai degrabă burlac decât cu alea. Totuşi, dacă eşti atent în alegeri, merge bine.

| OanaG a răspuns:

Pai de cand te nasti pana te insori tot esti burlac laughing

| Aiicha a răspuns:

Avantaje:faci ce vrei fara sa te cicaleasca nimeni, iti cheltui banii cum vrei, vii acasa cand vrei... pur si simplu te simti liber prin faptul ca nu esti legat de nimeni...

| perro12 a răspuns:

Avantaje:esti singur, nu iti influenteaza nimeni programul ESTI liber
Dezavantaje:nu ai pe nimeni alaturi cand esti trist, obosit si o sa ai un gol acolo in tine pe care nu-l umple ori ce "fufa" de pe strada

| Duhovnicul a răspuns:

Dezavantaje chiar nu vad, avantaje sunt destule printre care cele mentionate mai sus de @Aiicha. Nimic nu te leaga mai mult decat o femeie, care sa te bata la cap toata ziua : " Unde ai stat atat?", "De ce nu ai raspuns cand te-am sunat?" etc. Plus toate pretentiile si compromisurile pe care trebuie sa le faci intr-o relatie sunt enorme pentru ca fiecare partener are alte asteptari de la jumatatea sa. Eu unul sunt un tip foarte orgolios de felul meu si imi place sa fiu libertin, nu suport sa ma tot critice cineva, sa imi spuna ca am gresit, sa imi tina morala si sa imi spuna ce sa fac, imi place sa imi iau singur deciziile, sa gandesc cu propriul cap si sa fiu liber.

| αndï a răspuns:

/pro
avantajul ar fi ca cunosti foarte multe femei, nu duci viata de familist, esti mereu pe fuga, chestii
dezavantaje : n-o sa ai niciodata copii fiind burlac laughing