| anonim_4396 a întrebat:

Planuiesc sa cumpar un laptop, dar cineva mi-a spus ca sa ma gandesc si la posibilitatea sa-mi cumpar un PC. Care credeti ca e mai bun - Laptopul sau Calculatorul (PC), avand in vedere ca as vrea sa instalez cateva jocuri si programe pe el. FUNDA love struck

Răspuns Câştigător
| Gizăz a răspuns:

Depinde ce nevoi ai. Singurul avantaj real pe care îl are un laptop e faptul ca-i portabil. Dacă ești o persoană care nu calătorește prea des și/sau nu are nevoie de așa ceva când iese pe undeva atunci să-ți iei laptop e inutil.
E mai scump, mai mult de o placă RAM nu ai ce-i pune pentru un eventual upgrade, pentru filme e mic etc.
Un laptop pentru un gamer e foarte scump și se uzează moral imediat.
Pe scurt: laptopul NU MERITĂ dacă nu îți trebuie mobilitate.

@cool: "aptop-ul are o memorie mult mai mare decat ce-a a calculatorului ( ceea ce rezulta ca vei putea baga mai multe jocuri si programe in el ) " De unde deducția asta? laughing

9 răspunsuri:
| Barney a răspuns:

PC-ul este mai performant, dar daca vrei ceva mai comod ia-ti un laptop

| MeoKidu a răspuns:

Hi!
Dacă nu călatoreşi prea mult, nu are rost să îţi iei laptop. Mai ales că tu vrei să pui jocuri pe el...
PC Win!
Baftă!

| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Buna,eu am si pc si laptop.Ambele sunt bune.Dar' acum am vazut ca majoritatea opteaza pe laptopuri dar nu stiu dc. Daca ai pc eu ti'as zice ca acum sa iti iei un laptop ca sa le ai pe ambelebig grin.Si nu conteaza ca vrei sa instalezi jocuri si alte cele oricum merg pe ambele sa instalezihee hee.
Hi vzi ce' fki.Dki parerea mea ia'ti laptopwinking.
Papa, o seara buna! :*

Răspuns utilizator avertizat
| SatanaInIzmene a răspuns:

Laptop - pret bun, randament bun; ASUS

| c0ol a răspuns:

Eu te-as sfatui sa-ti iei laptop. De ce?
Avantaje :
Laptop-ul este mobil si-l poti cara dupa tine oriunde.
Laptop-ul are o memorie mult mai mare decat ce-a a calculatorului ( ceea ce rezulta ca vei putea baga mai multe jocuri si programe in el )
Laptop-ul merge si pe baterie, in cazul in care se ia curentul tu vei mai putea folosi laptop-ul cat timp iti va darui bateria
Dezavantaje :
Singurul dezavantaj este ca atunci cand o sa vrei sa-l cureti va dura mai mult in jur de 2 ore ( este mult de demontat ). Insa nu cred ca asta ar fi o problema
Funda :X?

| radudavid63 a răspuns:

Lol un pc. LAPTOPU E MULT MAI SCUMP (adica daca iti iei un pc cu aceleasi dotari iesi mai ieftin)

| VladyX a răspuns:

Ar fi bun un Pc pentru ca e mai ieftin + merge mai repede ca un laptot sa iti zic de mine un prieten sia luat laptot si avea procesor 2800 si rami 700 si ceva mb si gb(hard disk) 100 gb eu am calc cu 2200 procesor 256 mb si 20 hard disku laughing si mie imi merge mai repede ca al lui al meu a fost 5 milioane cand l-am luat al lui 15winking deci eu zic Pc

| bikerfreak a răspuns:

Bună happy Eu personal îţi recomand PC-ul. Am şi eu un laptop şi un PC acasă, dar laptopul merge mai încet, şi nu-l poţi folosi mult timp fără încărcător. Are un singur avantaj laptopul: îl poţi duce cu tine. În plus, unul mai bun te va costa ceva mai mult ca un PC happy. Eu aş cumpăra PC-ul. Sper că ţi-am fost de ajutor. :X