| anonim_4396 a întrebat:

Poate o sa radetilaughing dar...stiti cumva o solutie ca sa nu imi creasca talpa piciorului repede?happynu vreau sa port in final 45. raspunsuri posibile.multumeschappy

6 răspunsuri:
| G a răspuns:

N-o sa porti 45, stai calma. laughing piciorul se opreste din crestere la un moment dat, nu creste la infinit. tu trebuie doar sa fii atenta sa nu-l deformezi: sa nu mergi mult pe varfuri si sa nu te ingrasi foarte mult (ca sa-i dai mai multa greutate de sustinut si astfel sa se mareasca).

| foreverANDaDAY a răspuns:

Nu cred ca exista poate doar operatii estetice?

| icsulescu a răspuns:

Nu cred ca exista o alta solutie in afara de topor big grin.

| sakurabutterfly a răspuns:

Stiu ca la chinezoaice si japoneze(gheise) era moda asta: piciorul cat mai mic, dar ca sa obtina asemenea picioare mici indurau muuuulti ani de durere: incaltaminte cat mai ingusta si stransa pe picior purtata aproape tot timpul, piciorul legat in fasii de panza dinspre degete inspre calcai(asa dormeau), aceste metode incepand de la varste fragede: 7, 8 ani si incheindu-se la 18 ani(cand piciorul si in general corpul isi incheie cresterea).

| bubiko_8310 a răspuns:

Draga mea depinde si de cand de inalta esti si cum te dezvolti. e totul ok! nu e ceva anormal

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am ras deja, prea tarziu, nu se poate sa-ti opresti cresterea.