| BauBauMyu a întrebat:

Povestea de dragoste din Titanic e adevarata? Care este cealalta versiune a Titanicului(nu a lui Cameron)FUNDA!

Răspuns Câştigător
| MiniMeow a răspuns:

Alte versiuni ale titanicului sunt :
http://www.cinemagia.ro/filme/titanic-36041/
http://www.cinemagia.ro/filme/titanic-8785/
Nu stiu daca e adevarata povestea. Unii spun ca da, altii ca nu :-? Altii spun ca e adevarata dar nu era chiar asa povestea ci a fost schimbata.

4 răspunsuri:
| Astella a răspuns:

Nu exista Titanic 2 ci versiunea a 2 a filmului...nu o continuare, si nu stiu daca e adevarat, ala e doar un film...dar e fain.

| TheAG a răspuns:

Nu este nici o alta versiune si titanic 2 e o prostie happy

| Beautifullady189 a răspuns:

Pai da draga e adevarata!
În 1907, directorul companiei maritime White Star Line, Joseph Bruce Ismay, îşi propune să construiască şi să lanseze la apa, între 1911 şi 1914, trei superpacheboturi: Olimpic, Titanic şi Gigantic.
Planurile celor trei uriaşe nave de pasageri vor fi desenate de către o echipă de ingineri condusă de Thomas Andrews.
Pe 31 martie 1909, începe construcţia Titanicului. Doi ani mai târziu, la 31 mai 1911, coca vasului e terminată, urmând sa fie lansată la apa. Ca sa alunece mai usor, uriaşa navă unsă cu 20 de tone de săpun.
Instalarea tuturor echipamentelor pe transatlan­ti­c este încheiată pe 31 martie 1912.
Titanicul dispunea de două motoare clasice cu aburi de 15.000 de cai-putere şi de o turbină de joasă presiune de 16.000 de CP. Puterea totală ce putea fi transmisă elicelor era de 46.000 CP.
Primele probe se des­făşoara la începutul lui aprilie 1912, apoi vaporul porneşte spre South­amp­ton, în vederea călătoriei sale inaugurale.
Cu o coca dublă din plăci de oţel asamblate prin nituri şi având 16 compartimente separate prin 15 pereţi perfect izolati, Titanicul oferea o siguranţa maximă din punctul de vedere al exigenţelor vremii.
Titanicul era dotat cu un aparat de detecţie acustică a obstacolelor din apa.
Construcţia Titanicul a costat şapte milioane de dolari, echivalentul a 150 milioane dolari din zilele noastre.
P e data de 15 aprilie 1912, Titanicul s-a scufundat după ce a lovit un aisberg. Peste 1500 de pasageri şi-au pierdut viaţa din cei 2200 aflaţi la bord. Ultima supavieţuitoare a naufragiului Titanicului, Millvina Dean, a murit în 2009, la vârsta de 97 de ani.
Si niste informatii utilitare big grin
Alta versiune a Titanicului nu stiu...doar ca este noul Titanic 2 happy Pe care nu il poti viziona inca (e doar in magazine daca te intereseaza asa de mult)
O zi buna in continuare! big hug :*

| cornelmarcu13 a răspuns:

Da e adevarata! big grin
Nu mai este o versiune dar este un film nou titanic 2 ^_^