| sergiu1234star a întrebat:

Povesti de groaza... FUNDA

6 răspunsuri:
| andreyutzzu3 a răspuns:

Cauta fenomene stranii pe youtube, si gasesti acolo o gramada

| mishuzuchan a răspuns:

Scrie [e google : WWW.SPECTRULREALITATII.COM nici acum nu pot sa dorm bine noaptea la cate povesti am citit de acolo :)))))

| Fetitzacekurai a răspuns:

Asta este cea mai infricosatoare poveste de groaza citita de mine. Fii atent si ai grija ca daca o citesti ai putea ramane cu traume PE VIATA! Serios! Am cosmaruri de la aceasta poveste ORIBILA. Mai bine NU o citi! Aceasta este povestea:
Cu un troliu electric, prin intermediul unui fir trecut peste un scripete se ridica un corp cu masa de 210 kg la inaltimea de 14 m. Stiind ca lucrul mecanic efectuat de forta exercitata de troliu este de 35kJ, calculeaza:
a) forta de tractiune dezvoltata de troliu;
b) lucrul mecanic efectuat de greutatea corpului;
c) lucrul mecanic efectuat de forta de frecare;
d) forta de frecare;
e) randamentul mecanismului. (g aprox. 10 N/kg)
Sper ca te-am speriat. Pe mine m-a speriat aceasta poveste.
P.S. Este originala din cartea de FIZICA pam pam paaaaaam!

| Fetitzacekurai a răspuns:

Stiu ca acum 5 ANI ai pus aceasta intrebare, dar poate ti-a placut si povestea mea

| alexraescu a răspuns:

1)tatal unui copil taie carne el se sperie gandindu-se la diferite lucruri inspaimantatoarea cu sange dupa ceva timp vine masa goala din dus el desii era minunat de privire a strigat in gura mare carne carne nu o taia pe mami te rog masa i-a spus ca e carne da-i puta ei.

2)intr-o zi ploioasa de toamna un cuplu era pe canapea(singuri acasa) era ziua hamsterului lui pe nu Tocanita dar din pacate hamsterul dormea in patul lui de cristal si trebuia sa nu fie trezit din somnul de frumusete. Asa ca cuplul(Liloc si Marca) se joaca ascunde cartoful dar dintr-o data se aude un sunet de mitraliera. Marca ii spune lui Liloc: -iar te-ai besit pai maine nu-ti mai dau fasole! oooooohhhh! -SCUZE! -in fine. Dupa un timp se aude ceva un scartait ei de frica lesina si mai de graba Liloc face pipi pe el.Acel om era un evadat din puscarie cu o drujba si mai era un vampir brogat care zicea mereu ca arunca sunca pe tavan cand face clatite. Ea s-a speriat dar cat de cat si-a tinut calmul dar el ca sa ii arate curajul lui masculin dar era o gaina fricosa a aduus cartoful si a omorat omul dar de fapt era umbra lui iar si a mazgalit peretii cu pipi si cu un cartof copt. Iar acel sunet insemna ca hamsterul s-a trezit noroc ca a mancat el tot cartoful. SFARSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIT
!

3)intr-o zi (gici ce)...nimic adica hello cine crede in asa cevaaa ooo nu exista asa ceva povestea brandusei e scrisa de mine si dictata de my bff brandusa care a venit la mine in vizita. doar n-o credti toti ziceti ca sunteti asolescenti eu am 9 ea are 10 deci? adica da am avut traume cand m-a speriat un prieten s-a ascuns intr-un bloc, in casa scarii. eu coboram. auzeam respiratii si vedeam varfuri de papuci(era el) credeam ca e un aurolac. eram pregatita sa fug sus si sa bat in usa prietenei mele si sa tip ca vine dupa mine un aurolac. el a spus bauu n u a spus-o pe un ton de speriat dar eu mam speriat era in 26 decembrie 2011 azi e 27 ianuarie 2012 dar cand cobor scara sa ies din bloc cred ca e ceva acolo me sperie inca nu mi-a trtecut sperietura si cand sa ma duc la scoala e la fel mai ales ca nu e lumina complet afara ieri mama mea m-a trimis sa iau paine si era becul stins(trebuia aprins de jos, acolo e un bec special) si afara era inca zi era 17 ora. chiar daca mama mea a stat sa se uite de mine de sus in inima mea era un fior de ne spus groaznic sunt genul de persoana care tine minte intamplarile de genul asta si se sperie cred ca imi va trece peste mult timmp asa a fost si cu cainii in vara m-a fugarit unul si acum cand vad caini chiar agitati mi-e frica si asta era in iulie! e adevarat ca de cei linistiti acum nu mi-e frica si mi-am dat seama ca daca ma sperii e mai rau. intamplarea s-a petrecut pe strada mea unde sunt caini e in capatul strazii un parc si fix in ultima suta de metri( nu chiar suta, cam de la 10m) sunt niste caini acolo m-a fugarit si de atunci ocolesc sa ajung in parc doar cand sunt cu cineva merg pe acolo in rest ocolesc nu e mult de ocolot 12m dar totusi mi-a ramas in minte

| lolylolytroly a răspuns:

Povesti nu pot a scriu acum.dar daca vrei, iti recomand un film foarte interesant si inspaimantator numit : "i Know What You Did Last Summer"