| Xonia a întrebat:

Povestitimi si mie amintiri de la mare
Si in ce statiune va place mai mult
FUnda

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Merg in fiecare an pe litoral la Mangalia, dar vizitez si celelalte statiuni mai ales Mamaia, Constanta si Neptun. Imi place sa merg mai ales in perioada in care sunt serbarile marii si Festivalul Callatis. Este foarte frumos, sunt multe spectacole in aer liber si la Gradina de vara. Pe plaja este destul de curat si civilizat, iar orasul s-a modernizat si este chiar frumos.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Eu merg in fiecare vara la mare mai ales la mamaia pentru ca stau in constanta.si este frumos...vara apa calda, nisipul fierbinte.Este minunat mai ales atunci cand mergi cu cei dragi. Iar amintiri sunt multe dar acum nu imi vine niciuna in minte. oricum fiecare intamplare este deosebita in felul ei.pana si lucrurile minore te fac sa zambesti

| laptopbun a răspuns:

Depinde foarte mult de ce tip de persona esti. Poti fi de mamaia, costinesti sau de vama veche.

Daca iti place muzica dance, tehno, R&B etc... si esti o persoana mai stilata poti merge in Mamaia, dar preturile sunt mai mari. Daca vrei sa te distrezi cu prietenii si sa ai amintiri de neuitat mergi in Costinesti (e totusi statiunea tineretului) iar daca iti place muzica rock sau folk mergi in Vama Veche.