| SquirtleBaby a întrebat:

Preferati muntele sau marea? Motivati-va raspunsul

Răspuns Câştigător
| Robert5678 a răspuns:

Sincer,muntele.E mult mai multa libertate acolo dupa parerea mea, si ceea ce vad mi se pare mult mai interessant decat o gramada de apa.Dar na, asta e o intrebare care depinde exclusiv dupa gustul fiecaruia.

6 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Muntele, aerul e mult mai curat, mai sigur in caz de razboi si bombardamente laughing la mare am locuit toata viata, miroase a esapament, m-am plictisit de ea, nici macar nu merg la plaja de cand aveam 12 ani laughing.
Dar cel mai mult prefer sa stau la sat in campie, in jud. Constanta sau Ialomita, mai ales Ialomita, acolo mi se pare un loc foarte linistit, aer curat...big grin

| GlontulAreMereuDreptate a răspuns:

Marea...satu intr-o zona in care in 2 ore de mers cu masina sunt la muntewinking

| BBdragutza a răspuns:

La munte iarna, la mare vara, logic! Nu ai alege si tu la fel?

| CookieMonsta a răspuns:

Hmm. Depinde.
La mare ma simt complexata de alte fete, apa din Romania e murdara, nisipul arde ca naiba si te arzi daca nu ai grija. Pe de alta parte, imi place sa fac cumparaturi, sa ma plimb pe plaja seara si sa merg la terase noaptea. ++ ca rasaritul de la mare e grozav.
La munte e racoros si bine dar nu prea gasesc multe activitati de facut. laughing

| BiancaPitic a răspuns:

Le prefer pe amandoua in mod egal.
Prefer muntele pentru ca este aerul curat (nu ca in Bucuresti).
Prefer marea pentru ca pot intra in apa (chiar daca sunt stranduri in Bucuresti prefer mai mult sa merg la mare).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muntele,deoarece eu stau la mare si pot s-o vad mereu.