| ramonna a întrebat:

Prietenul meu nu vrea sa mearga cu mine in Italia! Vreau sa plec in Italia la vara, si ma tot rog de prietenul meu (care are 20 de ani) sa vina si el cu mine dar nu vrea. Care o fi motivul? oare nu ma iubeste? nu are bani de bilet si e rusine sa-mi zica? oare de ce nu vrea? Cum as putea sa-l conving sa vina cu mine?

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Probabil ca nu dispune de resursele financiare necesare. Nu indrazneste sa-ti spuna si, probabil, nici nu ar accepta sa-l finantezi tu. Mi se pare normal si de bun simt.

| tarziu a răspuns:

De ce nu discuti cu el? pot fi un milion de motive.doar el stiewinking

| diva99 a răspuns:

Roagal

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Cred ca principala cauza o reprezinta banii.Stim ca barbatii sunt cam mandri din fire.Probabil e prea orgolios sa iti spuna ca nu are bani, poate se teme ca din cauza asta sa nu il parasesti, in cautarea altuia care si-ar permite...Totusi,ar mai putea fi o cauza.Ai spus ca are 20 de ani. Ce zici daca ti-as sugera ca parintii nu ii dau voie inca sa mearga de unul singur(adica fara unul din ei) prin Europa? Inca mai sunt parinti severi si autoritari asa ca nu-i exclus.Insa el trebuie sa iti spuna motivul sincer pentru care nu vrea sa mearga.

| cicinel a răspuns:

Poate ca are teama de necunoscut, sau orice altceva.Mai bine vorbeste cu el serios si intreaba-l ce vrea