| anonim96 a întrebat:

Buna TPU:-x! Se apropie nunta unchiului meu iar eu trebuie sa ma duc deoarece parintii mei vor sa ma duc cu prietenul meu sa ma distrez sa nu stau acasa dar prietenul meu cu care sunt de foarte mult timp impreuna nu vrea sa mearga cu mine de mult nu mai vrea sa ne plimbam, nu ma vrea sa iasa cu mine absolut deloc sau daca iesim el nu ma tina de mana zici ca ii este rusine cu mine stiu ca ma iubeste dar nu stiu ce se intampla cu el. Vorbisem de nunta asta de 3 saptamani si a zis ca merge cu mine dar acum o saptamana mi-a zis ca nu mai vine. Un coleg de al meu ma place de cand am inceput scoala si s-a oferit sa mearga cu mine dar eu l-am refuzat pentru ca vreau ca prietenul meu sa vina cu mine nu altcineva:-(. Aaa si inca ceva prietenul meu si unchiul meu se cunosc iar amandoi au prieteni comuni care vor veni la nunta lui. Ce sa fac sa merg cu colegul meu sau?:-(( Va rog sa ma ajutati.
Va multumesc!

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Daca baiatul se rusineaza cu tine, desi inteleg ca parintii tai sunt la curent cu relatia voastra, e o problema.Personal as intrerupe o asemenea relatie,dar e numai parerea mea. Daca vrei sa mentii totusi relatia aceasta,destul de tensionata,spune-i prietenului ca trebuie sa mergi la nunta unchiului neaparat.V-or mai fi asemenea evenimente in familie, si la tine si la unchi, asa ca e chiar necesar. Daca,, rusinosul,, nu intelege, spune-i deschis ca vei accepta alt insotitor si s-ar putea sa fie mai mandru acesta de prezenta ta.Nu-mi dau seama cum te poti simti in situatia asta, caci sigur nu te iubeste.Pa si distractie placuta la nunta.

| Domnisoaraindragostita a răspuns:

Tu chiar crezi ca o persoana care iti spune in fata ca ii este rusine sa iasa cu tine te iubeste? Mai bine mergi cu colegul daca ''iubitul tau''' nu vrea sa mearga cu tine, macar asa ii arati ca nu esti persoana de care sa isi stearga picioarele, si ca exista si baieti carora nu le e rusine sa iasa cu tine.