| girlxx21 a întrebat:

Probabil pentru unii dintre noi visele au o semnificatie in viata noastra. Ce puteti spune despre visele pe care le aveti.vi se intampla sa se implineasca.la cat timp? Eu uneori am "incredere" in vise. mi se intampla uneori sa fac ceva intr-o zi pur si simplu sa merg intr-un loc necunoscut dar totusi mi se pare cunoscut dar nu stiu de unde.

10 răspunsuri:
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Da si mie mi se intampla sa am sentimentul asta de deja-vu...tot timpul credeam ca atunci cand murim se naste in lume un alt copil iar acel copil suntem noi doar ca nu ne mai amintim de viata noastra dinainte si de aia ai sentimentul asta ca ai mai facut candva un lucru sau ca ai mai vazut asta odatalaughing...si in vise...hmmm...nu pot sa zic ca eu cred in ele doar ca mi s-a intamplat sa'mi si transmita unele mesaje bune...intr'un vis oribil la sfarsit a venit cineva la mine si mi-a spus ca de acum inainte sa nu mai aman sa fac unele lucruri ca poate fi prea tarziu(si dupa aia m-am trezit)...sau unul imi zicea ca sa nu am incredere in biserica ca ne manipuleazalaughing)...tot felul de chestii ciudate care ma pun pe ganduri uneorihappy

| Pho3nix a răspuns:

Fix acelasi lucru mi se intampla si miestraight face.
Merg intr-un loc necunoscut dar parca mi se pare foarte cunoscut.
Sau fac ceva pentru prima data dar parca am mai facut asta inainte.
E un fel de deja-vu.happy

| ViVi a răspuns:

Si eu am incredere in vise aproape tot ce visez mi se intampla in viitor cu timpulaughing unele mai devreme altele mai tarziu...

o zi buna

| JustMeFlory a răspuns:

Ai deja-vu cand se intampla sa te duci intr-un loc si sa iti pare ca ai mai fost desi nu e asa! Mi se intampla si mie...
Cu visele la fel patesc si eu...Visez in noaptea asta ceva si peste 3-4 zile mi se intampla si in viata reala...happy

| Andrinho a răspuns:

Aceasta intrebare este una care mi se potriveste foarte bine.De multe ori mi se intampla sa recunosc chiar si persoane pe care doar in vise le-am intalnit...cat despre locurile pe care le recunosc din vise...sunt destul de multe.Asa ca parerea mea este ca fara vise nu am exista pentru ca, ca orice lucru, si oamenii trebuie sa aiba o parte pe care nici macar ei nu o cunosc si nu o pot controla...si aceea este partea VISELOR!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna happy
Da, se intampla ft des, de exemplu: am visat ca suna alarma de foc laughing, si peste 2 sau 3 zile chiar a sunat, dar nu stiu ce sa cred despre cosmaruri. happy Tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori poate ca chiar psihicul face ca aceste vise sa se indeplineasca...si in legatura cu locurile necunoscute de care ziceai...si eu patesc sa merg in locuri nu neaparat necunoscute si sa fac unele gesturi sau lucruri ...si imediat sa-mi treaca prin minte ca un fulger niste imagini ca si cum as mai fi fost acolo sau ca si cum ama mai facut acele lucruri...nu stiu de unde poate veni asta... dar cred ca totul vine de la psihic si felul in care gandim.hee hee eu asa cred.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pesti...ploua.serpi/bate vantul.bani de metal...lacrimi.caine care te latra... dusman sau ceartacu cineva.copil mic sau persoana decedata ...necaz.daca decedatul iti ia ceva sau ii dai ceva ...tragedie,sau boala.verificate personal la mine timp de 35 de ani.de la 10 ani incoace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau sa va spun ca am vazut comentariul...am tot cautat pe google despre vise... mi se intampla un lucru foarte ciudat! visez locuri. oameni care fac ceva. si peste cateva luni. vad exact aceeasi oameni exact ca in vis...de multe ori mi s. a intamplat...chiar nu inteleg... e foarte ciudat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact asa si mie mi se intampla tot asa dar nu stiu de ce mi se pare dea dreptu ciudat n-am gasit nici o explicatie de spre vise poate ai u un raspuns >?