| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca am vise premonitorii sau asa ceva.Inca de mult timp am aceste vise de pe la 10 ani cred ca au inceput, iar acum am 18, poate nu sunt singura.Incerc sa explic detaliat.Am aceste vise care contin niste imagini, momente de 2-3 secunde,secvente de scurta durata, care dupa o anumita perioada, sa zicem o saptamana, le revad in viata reala si imi dau ori senzatia de deja-vu ori senzatia de siguranta completa ca eu am mai fost in locul X sau ca am mai vazut persoana Y.Nu stiu daca imi joaca mintea feste sau nu.Va mai prezint cateva intamplari.

-Am mereu, tot timpul,diferite vise,mereu le tin minte ptc ru frecventez foarte des visele lucide, ceea ce visez este semnificativ( de exemplu: visez un iepure,caut semnificatia pe dictionar de vise ori dimineata sau la sfarsitul zilei,preferabil la sfarsitul zilei apoi aflu ca de fapt semnificatia visului a reprezentat exact sentimentele de siguranta,bucurie,tristete etc pe care le-am avut in acea zi. Absolut mereu!

-Sustin ca am si niste simturi mai ascutite:Mereu stiu ce urmeaza sa zica persoana de langa mine, fie ca e un necunoscut sau nu, si nu ma mira, mai de graba ma mira faptul ca uneori nu reactioneaza/spune ceva cum/ce am crezut eu.

-O alta intamplare a fost la varsta de 13 ani.Era iarna,ma introceam de la magazin si am trecut pe langa niste copii mai mici ca mine care pregateau bulgari de zapada, nu i.am auzit ce au vorbit insa am simtit ca aveau de gand sa arunce dupa mine.In timp ce ma indepartam de ei,arunca dupa mine, de la o distanta de 70metri iar eu in urmatoarea secunda, fiind cu spatele la ei, m-am lasat jos.Am simtit ca vine ceva spre mine, fara sa ma intorc in spate.Ciudat nu? Am ramas incremeniti si eu si copii aia, ii auzeam cum se mirau ca m.am ferit fara sa vad.

-Am mai avut o intamplare urata, probabil era un spirit.Am plans in hohote de frica.
Noaptea de revelion, ora 1:30, cu niste prieteni pe skype,casti in urechi,muzica pornita,ma jucam un mmorpg,dupa care simt ceva pe pat, in partea mea stanga fiind patul iar biroul lipit de peretele unde se afla geamul.(stau la casa). Simt ceva pe pat, ca si cum ar sta jos, la o distanta de 2m jumate.Dau jos castile,ma uit pe pat,in spate,nimic,liniste. Aveam o senzatie ciudata.Pun castile inapoi. Dupa aprox. un minut simt acelasi lucru insa pe coltul patului la mai putin de jumatate de metru de mine,,(patul e aproape lipit de birou).Bun am dat iar jos castile, nimic.In momentul urmator dupa nici 20 secunde simt o respiratie,murmur, la 3 cm de urechea mea stanga,de gat, ca si cum m.ar fi atins cineva.In momentu ala am URLAT cat am putut de tare si am inceput sa plang, tragandu-ma cu toata forta cu scaunul in perete(desigur ca n-aveam unde sa merg ca era perete).A venit mama si a incercat sa ma calmeze.A fost groaznic,nu doresc nimanui asa ceva.A fost camera bunicului meu, insa nu stiu.

-Si mama avea vise si simtea atat ea cat si bunica daca se intampla ceva rau.Eu am mereu presimtiri care se adeveresc.
-Ar mai fi ceva insa e super penibil dar am sa mentionez.Cand sunt supusa sa aleg niste optiuni, sa zicem ..pacanele spre exemplu, ai de ales o carte ce iti da reward mare, nu stiu de ce dar absolut mereu am nimerit.o pe cea corecta, am niste presentimente.

Voi ce intamplari ati avut? Credeti ca aveti un dar anume?

12 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

As vrea sa fiu in locul tau, de mic mi-am dorit sa am darul previziunii..sa am premonitii si sa prevad putin evenimente din viitor.happy Da-mi si mie din magia talaughing
(vorbesc serios cand zic ca as vrea sa fiu in locul tau)

| NGheorghe a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Sunt unii care tot timpul presupun ca lumea dimprejur n-are altceva de făcut decât sa vorbeasca si se preocupe de ei cum sa le facă rău... si când din joaca cineva se leagă de ei atunci se apuca de trâmbițat cum ca toate s-au adeverit.
Intuiția se deosebește de anticipație foarte mult... prin intuiție întotdeauna dai un răspuns sau o rezolvare nemaiîntâlnită si obligatoriu sa fie si foarte neobișnuita (ceva nou ce respecta o alta logica noua)

| TheLifeIsGood a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Si eu mi-am dorit de mica asta. Imi inchipuiam diferite situatii in care puateam comunica cu spiritele, ca aveam premonitii si asa mai departe. Cam copilaresc, nu-i asa? laughing

| xerxes1 a răspuns:

Linisteste-te,ai doar putin mai multa intuitie decat turma.Normal ar fi ca toata lumea sa o aiba, dar dintr-un motiv sau altul nu functioneaza la toti..Eu ii numesc oameni beton sau bolovani pe cei cu intuitia 0.
Dar sunt multi carora intuitia le functioneaza chiar mai bine decat la tine.
Demonii nu exista, crestinii aveau nevoie de un Bau Bau ca sa-i sperie pe credinciosi. Exista in schimb mii de categorii de entitati care se plimba nestingherite printre noi, si din cand in cand poti sa le simti prezenta, ca o respiratie, ca un curent de aer rece etc.
Daca reusesti sa si comunici cu una dintre ele vei afla lucruri interesante.Dar depinde mult cat de avansata este si entitatea repectiva.Inchipuie-ti ca peste cativa ani vei putea sa comunici cu sufletul lui Vassile.
Iti va revela doar rahatul lui de experienta, adica nimic.A fost indoctrinat de mic si are creierul muci.Muci va ramane si cand va trece dincolo.O parte din el ca, este ceva mai complicat de explicat.

| NGheorghe a răspuns:

Mi-a plăcut faza in care copii mici au aruncat bulgari la 70 de metri! Asta este dublu recordului mondial! Poate au fost drăcușori. Dacă la iarna n-o să-i filmezi n-o sa te creadă nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Demonii pot induce ganduri pe nesimtite in mintea omului. Si tot demonii se ocupa de implinirea unor ganduri unor mici profetii induse in gandirea omului. Iov 4:12-16:"O şoaptă a răzbit până la mine şi urechea mea a prins ceva din ea. În spaimele care vin din nălucirile nopţii, atunci când somn adânc se lasă peste oameni, cutremur m-a apucat şi fiori mi-au scuturat toate oasele. Atunci un duh a trecut prin faţa mea; tot părul mi s-a zbârlit de groază. A stat drept în picioare, dar n-am ştiut cine este; o umbră este înaintea ochilor mei, şi aud o voce uşoară". Un om pe nume Elifaz a avut o astfel de experienta. Si eu odata ce stateam linistit intins pe pat am inceput sa simt o prezenta care s-a apropiat prin vibratii de capul meu. M-am ridicat speriat. Apoi nevazand nimic m-am pus iar pe pat crezand ca mi s-a parut. Eram singur si era ziua spre seara. Apoi iarasi am simtit si mi-am dat seama ca nu mi se paruse. Nu auzeam nici o soapta si nu vedeam nimic si aceeasi prezenta si aceleasi vibratii. M-am rugat lui Dumnezeu si apoi a plecat.

| alin131 a răspuns:

Am ceva dar nu stiu daca sa il numesc dar de la Dumnezeu sau altceva din partea intunecata.

Am fost salvat de la moarte de mai multe ori.

La 7 ani de la accident mortal de masina. (s-a oprit la 20 de cm in fata mea desi era fizic imposibil sa faca asta.)

la 9 ani am cazut in lac (pescuind) si o voce mi-a spus da din picioare si tine-ti respiratia. (Si m-a si ridicat impingandu-ma de picioare).

la 13-14 ani era sa cad in lac floreasca la pod cand innotam si sa ma ia curentul de apa sa ma arunce in partea cealalta unde erau numai pietre si ma loveam cam destul de rau sau chiar mortal. (m-a salvat un amic cu care eram cand a gasit o creanga mai mare si a intins-o si m-a scos de acolo chiar inainte sa ma traga curentul).

la 18 ani eram la moeciu de jos si era sa cad cu masina in prapastie undeva la 20-30 de metri (iarna, gheata si fara abs vw polo happy) si un parapete de fier care afea lungimea de maxim 3 metri m-a salvat si pe mine si pe un amic cu care eram in masina si ne-a redresat-o.

Am coborat din masina si acel parapete abia se tinea adica daca il loveam cu piciorul cadea singur in groapa.

si altele...

In legatura cu darul pe care il am desi nu stiu de unde este,...

Pot sa iau anumite dureri cu mana daca spun rugaciunea Tatal Nostru in minte si daca pun mana pe zona care doare.

Dureri de cap, umflaturi, alte dureri... dar nu am incercat cu boli grave.

Spun ca nu stiu de unde e pentru ca Dumnezeu nu cred ca imi lasa mie abilitatea de a vindeca oamenii cu mana (posibil bioenergie).

A, si inca ceva.

Uneori sunt omul potrivit la locul potrivit si salvez oameni de la accidente inainte sa se intample, sau fac o fapta buna, uneori cand altii nu vor sau sunt primul care apare.

Cea ce stiu este ca noi oamenii venim din Rai, avem un timp pe pamant si la un momendat suntem asteptati sa venim iar acasa adica in Rai.

Ii slujesc lui Iisus Hristos desi nu stiu daca fac asta destul de bine.

| Clockwork a răspuns:

Chesti de acest fel se intampla peste tot in lume, daca vrei detalii putem vorbi pe whatsapp. Nu voi explica aici, pentru ca ar fi prea mult de scris

| 2EXA a răspuns (pentru Clockwork):

Poti sa-mi lasi mesaj in privat sa-mi explici. Nu e nev de wap

| Veltorb a răspuns:

Ai un dar mai mare decât ai crede, dacă vrei să vorbim despre asta trimite-mi mesaj în privat.

| 2EXA a răspuns (pentru Veltorb):

Ma iei la misto? laughing