| alexutza222 a întrebat:

(fanda + voturi)Buna!
Pt scoala am de citit 2 carti (la alegere ) din cele de mai jos, voi ce mi-ati recomanda?
1. Lev Tolstoi-Anna Karenina
2. I. Turgheniev-Un cuib de nobili sau Prima iubere
3. Dostoievski-Vrima si pedeapsa
4. V. Hugo-Notre Dame du Paris sau Mizerabilii
5. T. Hardy-Jude Nestiutul sau Doi ochi albastri sau Tess d'Uberville
6. T. Dreiser-Otragedie americana
Tin sa mentionez ca m-am apucat de Tess d' Uberville ( T. Hardy) si nu prea imi place, vrea sa citesc altceva.
Mie imi plac in mod special cartile fara descriere (excesiva!) si daca se poate mai scurte si mai citibile si inteligibile (cum spun eu happy )

Va multumesc! kiss

Răspuns Câştigător
| Andu_7395 a răspuns:

1 si 3 merita happy

2 răspunsuri:
| anky13 a răspuns:

Buna^^ Eu iti recomand niste carti care mie mi-au placut si cred ca ti-ar placea si tie: Evermore, Cartea viitorului, O singura fotografie, colectia Twilight, Zodiac Girls, Ring, Menajera. Sper ca ti-am fost de folos:d

| marykaterineganea a răspuns:

Sa stii ca Tess d'Urberville e foarte frumoasa, doar ca trebuie sa intri in actiune. Poti sa incerci sa citesti si Anna Karenina si Notre Dame du Paris.