| Toxic_5027 a întrebat:

Pura curiozitate: Care este diferenta dintre detergentul manual si cel automat?hee hee

Răspuns Câştigător
| Comoaracasei a răspuns:

Daca vrei sa speli cu mana clar vei avea nevoie de mai multa spuma, intrucat faciliteaza eliminarea murdariei din tesatura. Masinii de spalat insa nu-i face foarte bine spuma, deci in mod clar detergentul automat nu va face asa de multa puma.
Crede-ma cel automat este super ok si pentru spalatul cu mana, invers insa nu merge (cel manual nu e ok pentru masina de spalat).

12 răspunsuri:
| Mentaaaaa a răspuns:

Cel manual face mai multa spuma iar cel automat e mai concentrat si se foloseste doar la masina de spalarwinking

| TipulVerde a răspuns:

Pai unul il folosesti la masina de spalat automatica si altu la mana. laughing Si din cate am vazut eu, ala manual face mai multa spuma. Si cam atat stiu eu. big grin

| Abcfunny a răspuns:

Din cate imi amintesc eu ...cu cel "manual" se spala rufele la mana, iar cu cel"automat" la masina big grin

| MissLumy a răspuns:

Detergentul automat nu prea face spumatongue

| Beibii a răspuns:

Pa cred ca te referi la detergentul de rufe, nu cel de farfurii si altele big grin
ar fi cam asa: detergentul automat se foloseste la masina de spalat vase, iar cel manual, se foloseste manual, asa cum spala fiecare mama vasele acasahappy
s-a inventat si cel automat pentru ca in unele restaurante din orasele mari nu sta nimeni sa spele 100/200 de farfurii si pahare pe zi happy
si pentru rufe, e acelasi lucruhappy
sper ca te-am lamurit:*
funda?happy

| BBAlyss a răspuns:

Pe cel automat il pui in masina de spalat, iar cel manual este cel cu care speli de mana rufele care nu se pot baga in masina pentru. ca poate se decoloreaza sau ceva de genul asta

| CrazySunshine a răspuns:

Pa cel manual e facut pentru maini sa nu se irite ft tare iar cel automat putin mia dur pentru masina de spalat

| onutza98 a răspuns:

Diferenat este ca cel manual se spala numai la mana si cel automat numai la masina de spalat deoarece daca pui detergentul manual la masina de spalat se deterioreaza componentele masinii de spalat punandu.se pe ele calcarwinking funda?

| lplostonyou a răspuns:

Cel manual face spuma si deci nu merge bagat la masina si cel automat nu face spumahappy

| Bia_8296 a răspuns:

Pai cel manual e cel cu are speli rufe de mana si cel automat cel care pui la masina de spalat... funditabatting eyelashes?

| Mikaaa a răspuns:

Cel manual face mai multa spuma si cica nu e bine pentru masina de spalat

| Pysy_7134 a răspuns:

Cel manual e facut ca sa speli manual iar cel automat e pentru masina. Ala manual face maai multa spuma in comparatie cu cel automat.Si ala automat nu e prea bun pentru spalare manualawinking