| soare_1895 a întrebat:

Puya sau Nane? De ce?

31 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Puya. De aia. big grin

| Bacemi a răspuns:

Nane. Pare mult mai sincer

| viatadecacatt a răspuns:

Nane, pentru ca el canta melodii mai realiste si care sa rimeze intr-un mod placut cand asculti melodiile lui, plus ca este si mai frumos:X

| Derye a răspuns:

Nu l'am ascultat pe nane, dar decat porcariile lu' puya mai bine. Era mai bun inainte cu Sisu, La familia...eh alta viata.
Acuma a devenit...straight face

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Sincer... nikiunu' big grin :p

| Turquoise a răspuns:

Nane e baza happy puya a devenit prea comercial desi are voce buna.Mai nou scoate numai melodii pe care le asculta toti cocalarii si se cred 'funky' chatterbox

| Alex_9605 a răspuns:

Pff nici nu credeam ca o sa dau peste o astfel de intrebare.Prefer sa spun cateva cuvinte despre Nane. A scos pana in prezent 5 mixtape-uri. Diferenta intre ce face el si ce face Puya e foarte mare.Nane canta despre viata, realitate nu despre bani, femei, masini. Piesele sale vorbesc de la sine.Trebuie doar sa ascultati cele 5 mixtape-uri incepand cu primul "Pagini din jurnal" si terminand cu ultimul "Relaxo". Sa tinem cont ca Nane a scos primul mixtape la doar 17 ani.

| rockaholic a răspuns:

Nici unul, nici altul.

| AlexBitza a răspuns:

Puya de la o vreme o cam arde in comerciala si in plus nici nu prea mi-au placut vechiile lui cantece nu trasnmit niun mesaj... plus ca baiatul asta e un drogat care stie sa cante si nimic mai multe
Nane -un baiat care nu prea are posibilitatea sa se remarce dar care prin meloldiile lui trasnmite mesaje care se leaga foarte mult de viata fiecaruia. Multe din melodiile lui (stiu ca sunt mixtap-uri )sunt inspirate din viata lui si a unor persoane din jurul lui.
In concluzie mai bine il ascult pe Nane decat sa ascult pe Puya ale carui melodii mai nou le au si ultimii cocalari.

| spaikizz a răspuns:

NANE! El canta numai despre ce e adevarat. Nu trebuie sa traiesti in cartiere sau printre golanii ca sa te regasesti acolo. Se vede ca stie ce face. N-am nimic cu Puya, dar macar sa numai zica ca e baiat de cartier s. a. E praf! S-a cocalarit de tot. Canta numai melodii despre femei, bani, masini etc. Se contrazice singur. Pai in melodia Aici e Romania ii critica pe cei care sunt romani si in propozitii adauga cuvinte in engleza si care se cred in L. A. Dar acum in,, Americandream" ce face?! E cocalar rau.Imi pare rau pentru el. Baiatu' are voce, chiar are, dar nu si-a gasit locul.
Nane pe de alta parte stie ce canta. Niciodata nu a trecut din comercial in,, suflet" si invers. Si ce daca face mixtape? E foarte ok! Nu inteleg de ce s-ar judeca asta. Cine stie despre ce e vorba va intelege ce zic. Dar cu tot dragul, copii astia care va place muzica asta de o luna nu ma intereseaza varsta ci timpul de cand ascultati, nu va bagati.
Cand era cu Sisu, Puya facea de ceea ce canta. Respect pentru melodia,, Nu ati inteles nimic",,, Pesti mici " s. a. cantate cu Sisu, dar acum degeaba se imbraca in bluze pana la genunchii si pantalonii aia largi ca e vax!
Imi pare rau ca Nane nu e atat de cunoscut, dar asta imi demonstreaza si ca nu sta sa se ocupe cu d'astea. El canta pentru. cine merita. Dar Puya ar face orice pentru. bani.
As spune mai multe, dar e prea mult de scris. Cine e de acord cu mine il astept in lista mea de prietenii.
SFAT: Ascultati NANE!

| JustMe_2928 a răspuns:

Puya pentru ca el canta mai frumos si imi place mai mult decat Nane
are si niste melodii frmm

| Monik_4320 a răspuns:

Puya...pentru ca are niste cantece soooooooooooooperhappy

| Mirii (:. a răspuns:

Nane pentru ca are melodii artistice mai triste unele si ma regasesc in ele. Melodiile lui Puya sunt mai mult de petreceri si baietii dinastia mai smecheri laughing. Parerea mea.Nu judec pe niciunul dintre ei. Ii ascult pe amandoi.depinde de stare happy.

| wert a răspuns:

Parazitii!

| p0wer a răspuns:

Cedry2k laughing

| sallysirop a răspuns:

Puya, pentru ca a reusit in viata si a ramas cu picioarele pe pamant.

| DexTer a răspuns:

Nane... puya mi se pare un mare ***** [ cum sa porti ochelari noaptea rolling on the floor ]

| Crystal1807 a răspuns:

NaNe fiindca are melodie de corason :X:X

| RainBow_2697 a răspuns:

Puyalove struck pentru ca imi place.tongue

| ionika17 a răspuns:

Nici unu Pt ca puya este cocoalarlaughingsi de celalalat n-am auzit

| dyana_8491 a răspuns:

Nanebig grin e m marfa si nu e comercialbig grin

| cytrix a răspuns:

Niciunul! De ce? Lipsa de valoare, peste ani nimeni nu isi va aduce aminte de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cedry2k laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, aici e vorba de preferinte sau daca vrei stari. Puya e un om realizat si in trecut a avut piese bune care mi-au placut si imi plac si in ziua de azi il ascult doar in pisele in care canta cu cedry2k sau altii oamni care imi plac si chiar stiu ce fac...pe cand nane e un pusti care se vede ca se grabeste sa scoata cat mai multe melodii sau in fine mixtap-uri in fine eu unul nu sunt de acord cu aceste mixtap-uri si cred ca ar trebui ca fiecare sa isi faca negativu. mie chiar nu imi place vocea si sincer mi se pare si cam increzut poate par putin cam ipocrit dar asta cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puya pentru ca de Nane nici n-am auzittongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nane pentru ca nu e cocalar ca si puyatongue

| Didi14 a răspuns:

Niciunul!

:o:o:o

| raresgicu a răspuns:

Nane, deoarece pyua a devenit comercial mai are oleaca si face si manele pe cand n-are ce canta canta ceva real si ma si regasesc in undele piese

| BotHicUtz a răspuns:

Puya.ptr ca are o voce frumoasa...si pentru ca este cunoscut!

| adyscorpion a răspuns:

Puya. ca e destept si face bani.
s-a dat pe ce se asculta mai mult si aduce mai multi bani...
pana la urma asta face el... isi face "meseria" scoate banu`, asta il intereseaza.
Respect pentru. istetzime smug

Întrebări similare