| anonim_4396 a întrebat:

Rosia este un fruct. Cati dintre voi stiati asta?

Răspuns Câştigător
| sonny89 a răspuns:

Cam atati cati stiau ca delfinul nu e peste!

14 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Toti cei care n-am trecut prin scoala ca gasca prin apa! Presupun ca ai descoperit, intre timp, si mersul pe jos si apa calda.

| FlorinDiablo a răspuns:

Omg ce descoperire am invatat asta in clasa a6a

| DrunkenRat a răspuns (pentru FlorinDiablo):

Daca am postat acum, nu inseamna ca acum am si aflat? Unde ii logica?

| FlorinDiablo a răspuns (pentru DrunkenRat):

Daca stiai postai mai de mult cine stie oi fi si tu cls a 6 7 8 -a ai aflat si tu la scoala si ai zis hai ca poste pe TPU ca sa ii las paia in ceatawinking

| DrunkenRat a răspuns (pentru FlorinDiablo):

Gresitblushing. Nu simt acea nevoie de sociabilitate, de a arata totul, in special nevoia de a tine pe altii la curent cu personalitatea mea. Probabil este exact motivul pentru care nu folosesc FB. Pot sa exist fara ca altii sa stie ce fac la 2 noaptea. Am fost total nepoliticoasa cu intrebarea mea, in special felul in care este formulata, dar nu intentionez sa-mi cer scuze. Referitor la clase, hmm, ai dreptate. In clasa a 5-a m-am interesat de asta, dar nu am aflat de la scoala. A trecut mult de atunci si totusi nu vad de ce ar fi trebuit sa scriu asta mai devreme.

| FlorinDiablo a răspuns (pentru DrunkenRat):

Sincer sa fiu nici eu n-am FB deoarece ma streseaza insa tu zici ca nu vezi de ce ar fi trebuie sa scrii ca rosia e un fruct mai devreme, Da? Bun eu nu vad de ce a trebuit sa scrii ca rosia e un fruct astazi?

| DrunkenRat a răspuns (pentru FlorinDiablo):

Pentru ca lumea asta nu are acea estetica pe care o ofera filmele. Nu exista doar chestii duse la extrem, exista insa relativitatea. Nu toti oamenii au aceiasi lege (ex: mentalitatea de "daca am ceva acum, acum impart"). Exista relativitate, sunt oamenii care chiar gandesc diferit si care sunt enorm de jigniti cand sunt introdusi intr-o generalizare de prost gust.

| Aleeeeeexandra a răspuns:

Tu acum ai descoperit?

| bunny_6472 a răspuns:

Cu siguranta multi stiau, printre care sunt si eu.

| Day19 a răspuns:

Tu numai acum ai aflat?

| corolav a răspuns:

Dragi prieteni, nu cred că aveţi toţi dreptate! Fruct nu este numai acela care se culege din copaci şi de cele mai multe ori este dulce.
Tot ceea ce rezultă din dezvoltarea unui pistil fecundat al unei flori se numeşte fruct. Şi, d.p.d.v. al ştiinţei botanicii fructele se categorisesc în mai multe feluri: bacă, drupă, păstaie,silicvă, achenă, şi samara de la arţar, şi conul de la brad.etc. Cu alte cuvinte chiar şi ardeiul gras este "un fruct"şi nu doar o legumă. Şi sămînţa de floarea soarelui.Şi, la modul general vorbind, şi omul este un fruct. Rod al dragostei, al iubirii.

| DrunkenRat a răspuns (pentru corolav):

Mersi, multe nu le stiam.blushing

| DorothyAnn a răspuns:

Cam cati au invatat botanica in clasa a cincea!

| CyufixX a răspuns:

Eu.de multtongue