| ReusxD a întrebat:

Sa se precizeze valoarea morfologica a cuvantului asa din structura: Asa,lectie, mai inteleg. funda

Răspuns Câştigător
| rudfy a răspuns:

Valoare morfologica nu e aceeasi cu functia sintactica, valoarea e adj pronominal demonstrativ si functia atribut pronominal.

| Spetzel a răspuns (pentru rudfy):

Daca nu explica credeam ca se refera la asta la functia sintactica.

| ILuvrPie2 a răspuns (pentru rudfy):

Copile,e vai de capul tau... nici macar nu e pronume, d'apai adjectiv pronominal demonstrativ! Si oricum daca era, functia sintactica era de atribul adjectival. Vai de capul lumii acesteia...

5 răspunsuri:
| ReusxD explică:

Mda,nu mai raspunde ca nu mai am nevoie de raspunsuri!

| Spetzel a răspuns:

Valoarea morfoligica=functia sintactica A.adj am impresia :d ce fel de lectie? asa rolling on the floor

| Pantiru_Cristi_1999 a răspuns:

Ee adv. de mod na e cam tarziu