Apache
| Apache a întrebat:

Sa spunem ca maine ar incepe al treilea razboi mondial! iar romania ar avea nevoie de soldati pentru razboi! te-ai inrola in armata ca sa iti aperi tara si pe cei dragi stiind ca in acelasi timp ai sanse sa nu te mai intorci acasa?!?

Răspuns Câştigător
| ZOON a răspuns:

Da cu siguranta desi pare sf eu as lua doua minigun apoi un land rover blindat cu toate cele si as face carare printre inamici deviza mea sa stiu ca nu am murit degeaba sau ca nu am facut umbra pamantului degeaba mi-ar placea sa mor eroic alaturi de camarazi mei pe front

15 răspunsuri:
Apache
| Apache explică:

Eu mi-as apara tara la nevoie! Romania cum ar fi ea ...tot ramane tara mea!

Apache
| Apache explică:

@revolt666 - is a country located at the crossroads of Central and Southeastern Europe, north of the Balkan Peninsula, on the Lower Danube, within and outside the Carpathian arch, bordering on the Black Sea... WTF is a revolt? rolling on the floor

| Revolt666 a răspuns (pentru Apache):

@apache - is a fundamental change in power or organizational structures that takes place in a relatively short period of time... Something similar to a war

| psiholoaga a răspuns:

Nu. Probabil ca oricum nu m-ar lasa din cauza sexismului care domina inca lumea, chiar si in situatii de criza. Insa pot spune ca stiu barbati, inclusiv iubitul meu, care spun ca s-ar duce, ca e datoria, ca nu pot sta cu mainile in san. O tampenie; Romania iti da o ...cioara degerata si tu te duci sa iti dai viata pentru ea. Ha. Eu sunt pro revolte si lupt atunci cand am pentru ce, insa mi se pare culmea "patriotismului" sa duc lupta celor din cercul puterii si eu sa fiu carne de tun ca fraiera.

| Vizitiul a răspuns:

Sufletul imi spune : "Du-te, e vorba de patria si familia ta!"
Mintea imi spune: " Nu te duce pentru ca tu nu ai fost in armata si nu posezi aptitudini practice in materie de arme si munitii. E posibil sa te pierzi, nu-ti ai rostul, nu poti ajuta, in mod sigur vei incurca."
Am douazeci de ani, nu e vina mea ca nu am prins vremurile cand tinerii erau instintati ca trebuie sa se prezinte la recrutare.
Acum, te-ntreb: Ce ai alege, daca te-ai afla in situatia mea?

| Minks a răspuns:

Desigur.

| Xonia a răspuns:

Sunt fatahappypot si eu?laughing

Ps: il bagam pe Basescu la inaintarehappysi noi in spatele lui

| Sinedd a răspuns:

Da, ma bag ca sunt foarte curajos de fire!
Putin imi pasa daca mor!
Am trait destul...am facut ce am facut, dar a sosit momentul...

| Andreea50 a răspuns:

Daca "au voie" si fetele, dau si eu un raspuns. Nu as suporta ideea sa fiu plecata pe front si sa stiu ca mi-am lasat familia singura, neajutorata, in pericol. Deci inima imi spune ca ar fi mai bine daca as ramane acasa pentru a-mi apara familia.

| Revolt666 a răspuns:

Wtf is Romania?!? straight face

| Raya_9247 a răspuns:

Da, chiar daca sunt fata (o mana de ajutor in plus nu strica niciodata) happy

| EMYLYAKOS_8257 a răspuns:

Suntem in ONU ceea ce inseamna ca sunt o multime de state care previn un al treilea razboi mondial si care, presupunand ca va avea loc acest razboi, vor sari in apararea noastrabig grin asa ca nu e nevoie de alti soldati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-as duce big grin si momit tu crezi ca inainte taranii nu ieseau sa se lupte cu furci si cu sape si cu alte chestii? crezi ca aia aveau vreun fel de pregatire big grin da isi dadeau viata pentru pamantu lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As mai avea cateva lucruri de facut pe lumea asta si as mergelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu