| JaneEyer a întrebat:

Am o problema...de fapt nu eu... o prietena. Dna mea diriginta organizeaza o excursie de 2 zile, insa pe prietena mea nu o lasa sa meargacryingea vrea neaparat dar nu stie cum sa-si convinga parintiicryingAveti vreo idee cum sa faca asta? Ms:*Funda pentru raspunsul castigator:*

4 răspunsuri:
| chrisstina a răspuns:

Depinde si de parinti acum, dk sunt de aia comunisti care orice le-ai spune tot ca ei fac nu are nc o sansa...eu cand eram mik plangeam pana faceau ca minelaughingbine ca nu cred ca mai tine asta si acum.depinde ce clasa sunteti, daca ati fi a 8a ar putea sa le spuna ca e ultimul vostru an impreuna si ca asa va mai apropiati si voitonguesa spuna ca nu stiu...ca sunteti bine supravegheati, ca daca vrea ii suna in fiecare zi si le da o profa la tel ca sa vada ca e ok.depinde de felul parintilor tongue

| AlexandrinaAle333 a răspuns:

Pai depinde motivul pentru care nu o lasa. Poate nu o lasa din motive financiare si atunci nu ai ce sa faci. Poate parintii ei se gandesc sa nu pateasca ceva,orice parinti se gandesc la asta,dar daca ea ar incerca sa vorbeasca cu ei deschis sunt sigura ca ar reusi macar sa afle motivele pentru care nu este lasata. Din ce ai zis tu inteleg ca ai tai te lasa. In cazul asta o idee buna ar fi ca parintii tai sau tu, dar tot mai bine parintii tai sa vorbeasca cu parintii fetei si atunci ati rezolva big grin Ar putea sa le zica ca o sa fiti impreuna, ca aveti sansa de a cunoaste locuri noi etc. Sper sa mergeti impreuna in excursie! happy

| Dyutzza a răspuns:

Sa le spuna ca trebuie neaparat sa mearga deoarece dupa ce vine din excursie trebuie sa scrie o compunere despre cum a fost acolo si cine nu are compunerea i-a nota 2.

| nana0000 a răspuns:

Cred ca au un motiv intemeiat de nu o lasa