| BomBonicaThaa2000 a întrebat:

Heei TPU! :* Am o mica problema. Vara aceasta se organizeaza o excursie de 2 zile si o tabara de o saptamana. Problema e ca as vrea sa merg in tabara pentru ca acolo merge si prietenul meu care a zis ca daca merg in excursie va veni cu mine. financiar nu prea stau parintii mei prea bine de la o vreme. Ma si streseaza problema aceasta si nu imi mai permit ce imi permiteam mai demult. Faza e ca parintii m-ar lasa in tabara dar depinde si de bani. Vreau sa merg doar ca nu vreau sa ii stresez, vreau sa ii ajut. Nu cred ca voi putea merge in tabara aceea mai ales ca vine imediat si ziua mea si no vor sa imi faca un cadou frumos, etc. Le-am zis ca imi este de ajuns sa imi faca cadou tabara. Dar nu prea sunt de acord... stiu, sunt rasfatata, si imi doresc prea multe lucruri. As vrea sa ii ajut din punct de vedere financiar. Fara sa le cer alocatia sau altceva. De fapt nici nu prea am cu ce sa ii ajut, nu ma lasa sa muncesc adica sa le duc vecinilor gunoiul, etc. Am doar 14 ani. Ce sa fac? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| RoBoT93 a răspuns:

Poate nu te lasa din alte motive, nu neaparat financiar happy. Te-ai gandit si la asta?

Banuiesc ca stii la ce ma refer, ducandu-te intr-o excursie cu prietenul...
Si avand doar 14 anisori. Eu zic mai bine sa asculti de ei, o sa ai timp de excursii. Nu regreta ca nu te duci acum tongue