| zImAwesome a întrebat:

Am photoshop cs6! cum pot sa-mi creez un caracter? asa ca dintr-un desen? funda+vot

Răspuns Câştigător
| mirciu1234 a răspuns:

Haide da-mi te rog funda.

| zImAwesome explică (pentru mirciu1234):

Nu pot sadLa tine nu arata ca pot da funda sad

3 răspunsuri:
| mirciu1234 a răspuns:

Pai uite aici :http://creativemonkeyz.com/......un-robot/. Iti arata si cum sa-l animezi sau :Pasul 1. Duplicaţi layer-ul Background

Pasul 2. Intraţi în Filter > Liquify

Pasul 3. Selectaţi Bloat Tool (B), măriţi diametrul pensulei şi măriţi ochii.

Pasul 4. Selectaţi Forward Warp Tool (W), trageţi de nas pentru a-l face mai pătrat.

Pasul 5. Intraţi în meniul Layer > New Adjustment Layer > Hue/Saturation. Click Ok. Apoi trageţi slider-ul Hue până la +180.

Pasul 6. Daţi click pe masca layer-ului creat la pasul 5 şi inversaţi culoarea. Implicit masca e albă. noi trebuie să avem culoarea neagră. Pentru a realiza acest lucru apăsaţi combinaţia de taste CTRL+I.

Pasul 7. Selectaţi o pensulă moale, apoi desenaţi în mască cu alb pentru a scoate în evidenţă layer-ul H/S.

Pasul 8. Selectaţi ochii apoi mergeţi în meniul Image > Adjustments > Vibrance… şi măriţi valorile până ce obţineţi efectul dorit.

Pasul 9. Downloadaţi pensulele din link-ul furnizat apoi încărcaţi-le în Photoshop.

Pasul 10. Selectaţi o pensulă şi desenaţi pe un layer nou. Schimbaţi opacitatea la 30-35% şi modul în Overlay.

Pasul 11. Aplicaţi o mască la layer-ul creat în pasul anterior apoi înlăturaţi excesul desenând cu negru.

Pasul 12. Creaţi un layer nou.

Pasul 13. Selectaţi o pensulă moale şi desenaţi câteva puncte cu alb.

Pasul 14. Aplicaţi punctelor create un Outer Glow albastru de câţiva pixeli …

Pasul 15. Creaţi un layer nou, apoi cu un gradient de la Solid la Transparent şi formaţi umbrele.

| zImAwesome explică:

Ce e asta?laughing