| Anonymus3000 a întrebat:

Din cate stiu eu in clasa a 8 a se dau examene la romana, matematica si limba materna. Vreau sa stiu si eu ce inseamna limba materna? Eu de exemplu sunt turc si limba materna e turca dar eu habar n-am nicio farama de turca. O sa dau examen la turca? Conteaza la ceva? Sau nu se da? Stiu eu gresit?

1 răspuns:
| DiDix11 a răspuns:

Ideea e ca daca esti intro scoala speciala pentru copii din alte tari sau cum e la tine Turcia se fac ore speciale in limba ta, daca nuesti intro astfel de scoala nu conteaza nu o sa dai examen la limba materna..bafta la examene funda?