| Dance_1650 a întrebat:

Stie careva la ce limba dai examen? ca am vazut ca acum se da la limba romana, la mate si la o limba maternathinking si nu stiu la ce limba se refera?straight face Ma puteti ajuta?big grin Funda:*

Răspuns Câştigător
| ancutsa410 a răspuns:

Daca invetzi la sectia romana, dai exament din limba romana. daca invetzi la limba maghiara o sa dai la limba maghiara,. intelegi?

2 răspunsuri:
| bEbiTTsa a răspuns:

Limba engleza sau limba franceza...winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Limba materna e pentru cei de nationalitate diferita, care invata in Romania.maghiarii,de exemplu, ei nu vor da test la romana, ci la maghiara.tongue