| kegrtteger a întrebat:

Sall am un perus (baiat) de 5 luni. Si am vazut pe Youtube ca unii oameni isi peneau perusii in chivete si ei (perusi) faceau baie. Si intrebarea este daca il pun si eu pe almeu moare sau i se intampla ceva dacal bag.

Răspuns Câştigător
| spn29 a răspuns:

Decat sa i se intample ceva, mai bine ii cumperi o cadita speciala pentru pasarile de dimensiunile lui sau chiar sa-i pui direct un bol putin adanc cu apa in colivie si daca acesta va fi curios si va descoperi ce este, este posibil sa o foloseasca, insa nu este o neaparata necesitate. Sper ca ti-am fost de ajutor!