| darkmihai a întrebat:

Sall, as vrea sa imi iau optiunea aia de la Orange Net Mail si am 150 MB trafic national de internet asta cat inseamna? si daca navighiez doar pe net pe niste siteuri imi face cod? s-au se consuma dintre ei?

1 răspuns:
| alecx4music a răspuns:

Deci navighezi pe internet de 150 MB. De exemplu: intrii pe ww.TPU.ro Tot ce vezi pe ecran (butoane, imagini, text) ocupa o anumita memorie, sa spunem 1, 67 MB. Mai intri pe o alta pagina 2 MB, mai descarci o melodie 5 MB. Tot ce faci se inregistreaza si se scade din suma totala de 150 MB. Pentru economie, poti sa iti descarci aplicatii de messanger sau facebook, sau chiar un browser cu rata mare de compresie, cum ar fi Opera mini sau Bolt si consuma cativa Kb. Bafta si navigare placuta!