| Th3Oo a întrebat:

Sall. Auzi-ti, vreau sa stiu rezultatele la concursul cangurul lingvist(la romana)pe anul 2010, da nu stiu unde sa le gasesc. Ma puteti ajuta cu un link? funda celui mai bun raspuns. P. S. sa fie online... daca se poate...big grin

Răspuns Câştigător
| Octaviana_9832 a răspuns:

Uite site :

http://www.cangurul.ro/......smelor.php

Alegi din ce categorie de clase faci parte, apoi alegi judetul si te cauti pe lista;). Succes :D
Eu am trecut mai departe chiar daca nu`mi place romana :)).

5 răspunsuri:
| denismaria92 a răspuns:

Apropo, ai fost la romana la cangurul lingvist si nu stiai ca "auzi-ti" cum l-ai scris tu, de fapt se scrie fara cratima?thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrii pe google cangurul lingvist.si iti apare cu rosu scris...rezultate 2010

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu l-am gasit ppshappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai fost la cangurul lingvist la rom si nu sti sa scrii surprise

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe canguru lingvist si le primesti