| maximovidiu a întrebat:

Sall de 2 zile am inceput sa fac atacuri de panica ziua nu am nimic dar cand vine seara ma ia niste emotii ciudate in stomac si imi bate inima repede
Am fost la medic si a zis ca nu am nimic la inima doar ceva pe baza psihica...
Dar cum sa-mi controlez atacurile si anxietatea e chiar foarte dificil
Tot timpu ma gandesc ca poate se rupe vreo artera pe la inima. e tare ciudat

Răspuns Câştigător
| LadyMelian a răspuns:

Asta e problema.Te gandesti prea mult si iti este teama sa nu patesti ceva / sa nu fi bolnav.
Nu ai nimic.Din pacate atacurile de panica doar tu poti sa le controlezi.Vezi ca s-ar putea sa nu ai suficient magneziu in organism.Lipsa de magneziu poate declansa atacul de panica.
Incearca sa iti mentii mintea ocupata cu o carte, un film sau pur si simplu incearca sa lucrezi pe plan psihic.Imagineaza-ti ca esti intr-un loc in care iti place foarte mult, unde te simti tu cel mai bine si cel mai in siguranta.Ramai in acel loc pana cand simti ca ti-a trecut starea de anxietate.

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ia legatura cu un psiholog sau cu un medic psihiatru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai da, dar daca ai fosst la medic si ti-a spus ca ai atacuri de panica, de ce nu ti-a dat tratament? Exista pastile pentru asa ceva! vorbeste cu medicul, sau daca e tampit, schimba-l!