| anonim_4396 a întrebat:

Salut,cum sa trec si eu peste atacurile de panica,depresie? Seara,cateodata,am atacuri de panica,sunt speriat,nu stiu de ce,imi bate inima repede si sunt depresiv, imi vine sa ma omor. Nu radeti, va rog sa imi dati un sfat.Nu stiu daca am probleme de sanatate,nu am facut analize de mic,e posibil sa am anemie,anxietate,cancer,probleme la stomac din ce am observat eu la mine,o sa merg la spital sa fac analize curand. Vreau doar sa stiu cum sa imi treaca starea aia de depresie, nici cu muzica nu trece, am 24 de ani, sunt baiat, m-am despartit de iubita de 3 sapt. si din cauza asta sunt asa. Help...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Ia o femeie dinastia mare plina de mușchi sa te tina în brațe noaptea
O culturista
Și când auzi ceva prin casa o trimiți pe ea că iei nu îi este frica de nimeni și de nimic și te simți protejat alaturi de ea

| oglindasultanului a răspuns:

Da, si mie dupa 20 de ani, nu mai puteam sa ma bucur la fel de filme/muzica, ma suparau in loc sa ma simt bine, ma ofticam comparand ce vedeam in acel film cu ceea ce traiam. Ca sa nu ma mai zbat eu pe sfanta limba romana (scuzati-ma ca trebuie sa ma dau in spectacol cu unele expresii aici), eu am descoperit ca ma simteam rau din cauza ca persoanele care nu-mi placeau, obisnuiau sa fie vesele facand ceva ce mie mi se parea f dezgustator si asta tocmai "in fata ochilor mei" nu eram incantata, ci toata "depresia/anxietatea aia etc" era de fapt ce simteam fata de acele persoane. Eu obisnuiam sa am de a face cu acest tip de persoane care ei nu inteleg ca ei imi fac raul, si tot continuau sa se deghizeze in prieteni stand f aproape in treburile mele. Nu poti sa fortezi un om care iti place tie, sa fie langa tine, cand el e un individual facand propria alegere de a fi cu aceste persoane dezgustatoare.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am anxietate cu atac tu ai cu depresie mai naspa in pic. anxietatea ii ca un fel de depresie doar ca nu ai ganduri de sinucidere sau etc. esti asa fara chef de nimic anxios nu vrei filme sa vezi oameni si iesi. etc asa aveam eu atacu ul faceam la lucru cand si cand venea starea aia de agitatie nu mai aveam stare nu ma mai puteam focusa pe nimic trsnspiram putin eram agitat si tot timpul aveam impresia ca lesin., ceea ce n-are cum e doar in capul tau asa se manifesta la mine., tot asa analize etc n au sens o sa ti iasa bine ai sa vezi te trimit toti la in psihiatru ca pe mine daca le zici cuvantul depresie si atac., iar acolo iti da tratament pe durata lunga gen pana la 9 luni. eu iau seroxat ii pentru depresie atacuri anxietate etc iau una dimineata si jumate seara si xanax mi-a dat da ala l am intrerupt ca cica daca poti dormi noaptea n are rost sa l iei. dar la un atac mai mare daca iei un xanax iti trece o gramada de tineri au ce avem noi stai lin. eu am 36 de ani si cica mi sa activat de la covid si iau de 3 luni xeroxat si chiar n am mai avut stari naspa m-am apucat si de sala intr-un cuvant mi-a venit chefu ala de viata care sigur nu l ai mai ies cu bicicleta. fac miscare asta o sa ti zica medicul miscare miscare. m-am lasat si de job din cauza asta., degeaba faci analize cs o sa ti iasa bune da nah fa le ca nu strica. sa mi dai mesaj in mesaje nu aici cand termini cu totul sa vad ce ti o dat sa iei.

| RxTx a răspuns (pentru anonim_4396):

Văd că e molipsitoare anxietatea asta cred că e pandemie de anxietate in țara aceasta

| anonim_4396 explică (pentru RxTx):

Dada. mult sex si trece laughing

| RxTx a răspuns (pentru anonim_4396):

Am.mai salvat câțiva închiriam.o vila la Odessa care avea și cârciumă la parter
Ii lăsăm cârciumăresei 200 euro garanție făcea inventarul la marfa pe care o avea și aduceam gagici fiecare își găsea care una doua trei direct din România vorbeau cu ele dinainte sa mergem noi acolo sa aibă cel puțin 3 numere de rezervă.
Și petreceam chiar și toată noaptea. De multe ori închiriam acea pensiune chiar și pentru 2 săptămâni. Nouă ne convenea
Vara mare pe mul mării vila pe plaja doar la 60 lei de persoană. Camere mari cu aer condiționat televizor de 2 metri.
Paturi matrimoniale.
Pt gagici nu plăteam chirie cazare.
Și am reușit să îi vindec
Grătare zi de zi
Unu chiar sa însurat cu o ucraineancă
Altul sa însurat cu o rusoaică

Am fost 3 ani la rând până când s-a spart gașca câ și-au găsit fiecare pe câte una sau apucat de munca servici program fix mers la munca în fiecare zi făcut de copii visat la cumpărat de case prin Anglia

| anonim_4396 explică (pentru RxTx):

happy interesant

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Daca iubita aia a fost prima ta iubire, atunci e clar, o sa treci mai greu peste dar tot o sa treci.

| Răzvi42 a răspuns (pentru cruceLaGatDunhillLaBot):

Prima a fost, dar i-am scris azi, mi-a raspuns, poate o sa ne impacam?

| andreea2346 a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la in psiho-terapeut care daca e nevoie te va trimite mai departe. Sper ca vei putea trece peste aceste perioade grele

| RxTx a răspuns (pentru andreea2346):

Am fost eu acolo și mi-a spus un șut în fund un pas înainte
Nu mai plânge după fosta pentru că pierzi bani resurse viața în umblând în limbă după ea și milogindute sa se întoarcă la tine.
Nu o sa rezolvi nimic
O sa te ia de prost și de fraier
Și tot tu ai de suferit!
Nu îți face iluzii că să nu fii deziluzionat!
Cu resursele pe care le cheltuiești să te lupți să se întoarcă la tine
Poți să cunoști alta nouă.
Sunt atâtea femei minunate care abia așteaptă un bărbat sufletist care se plâng că nu găsesc un bărbat așa cum trebuie.
Termina relația cu fosta și dacă vrei îți fac eu cunoștință cu o fata cuminte modesta și cu foarte mult bun-simț.

Și mi-a fost de ajutor sfatul acesta

Un șut în fund Un pas înainte