| デイダラくん a întrebat:

Buna am 13 ani... dar de la 9 nai toti imi psuneau ca sunt copialroasa, credeam ca va trece dar acum imi afecteaza viata sociala,,, incerc mereu acasa sa fiu copil iar la scoala sa fiu mai serioasa dar nu pot. vreau sa fiu mai serioasa, sa ma inteleg mai bine cu ceilalti dar nu pot fiindca sunt copilaroasa(baietoasa adica:urlu, tip, rad idn porcarii, fac glume de 2 baniimi place sa impresionez, ma prostesc...) vreau sa fiu matura! dar acasa pot fi un copil normal.va rog HELP!

Răspuns Câştigător
| albinuta_2886 a răspuns:

Comporta-te natural. Nu incerca sa pari "matura" la 13 ani pentru ca vei avea un aspect fals. Totusi incearca sa iti controlezi iesirile pe care ceilalti le considera exagerate.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine fii tu insuti. Eu am 14 ani si sunt in aceeasi situatie. Fii copil cat poti ca mai tarziu o sa-ti para rau. Tousi cand e vorba de ceva serios, nu exagera. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie: imi propun de mii de ori, inainte sa plec la scoala, ca stau serioasa si nu mai sunt in centul atentiei si nu ma mai prostesc. in zadar! Chestia este ca eu cand vorbesc cu prietenii sau dau sfaturi, sunt extrem de serioasa si le arat pana unde pot ajunge cu creierasiibatting eyelashes, dar in rest fac lucruri fara sa gandesc si de multe ori gura vorbeste de una singurahee hee.
Stai linistita, cand o sa mai crestem, o sa avem tot aceeasi personalitate dar o sa fim capabile sa ne-o controlam.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi tu insati uita de probleme si simtate bine

| jeny a răspuns:

Doamne...nu-i lua in seama...se pare ca inca nu ai cunoscut persoane sa te aprecieze. si eu eram la fel ca u. acum incerk sa mai fiu.incerc pe cat cu putinta sa nu ma schimb.ma simt bine si fericita asabig grin