| andreicaia99 a întrebat:

am o intrebare. Peste 5 zile e ziua mea am in jur de 9 invitati in afara de pc ps2 poker mancat ras dansat ce am mai putea face? va rog nu imi ziceti de adevar sau provocare sau chestii de genu vreau lucruri serioase si de ce nu idei pe care nu le-am mai fi auzit ganditi-va si cel mai bun raspuns are garantat fundita!

Răspuns Câştigător
| JustMe34 a răspuns:

Puteti sa va jucati jocul ala...chiar imi scapa la ora asta.O sa ti scriu maine numele da e in felu urmator:sunteti un grup de tineri si stati in cerc jos sau la masa.Incepe unul sa zica "1",cel care e langa el..alegeti voi sensul in care va jucati(acele de ceasornic) zice 2. celalalt 3 si tot asa pana la 7.Cand cel cu pricina trebuie sa zica 7 de fapt nu zice ci spune chiar numele jocului care imi scapa acuma.Si tot asa..nu este voie sa fie zis cifra 7 si toate cifrele care au 7 in componenta sau multiplii:14, 21,28, 35. Faza e ca jocul trebuie sa se deruleze rapid si cel care greseste primeste drept pedeapsa sa bea un paharel de tuica.Ma rog.laughingsper c-ai inteles.la multi ani

| claudinho18 a răspuns (pentru JustMe34):

Boltz se numestebig grin cel putin asa il stiu eu...pentru inceput merge si asa, daca va obisnuiti si nu prea gresiti cand se spune boltz sa se intoarca ordineabig grin

| andreicaia99 explică (pentru JustMe34):

Da am inteles 7 in componenta adica 17 27... da am inteles

| JustMe34 a răspuns (pentru claudinho18):

Da asa e.big grin multumesc happy

| JustMe34 a răspuns (pentru andreicaia99):

Uite aici mai clar sa intelegi si pe langa asta mai multe jocuri interesante:http://prin-ochii-mei-lumea.blogspot.ro/2011/09/10-jocuri-de-grup.html

| andreicaia99 explică (pentru JustMe34):

De aia ti-am dat si funda!

8 răspunsuri:
| CranK71 a răspuns:

Manga, crita, muci, asta te poti face de ziua ta... sau poti sa te mai faci si avion rolling on the floor

| Sean a răspuns:

Alcool, Alcool, Alcool, asta nu poate lipsi, crede-ma dupa cateva pahare de vodka, nu te mai plictisesti laughing, sa nu zica lumea ca te ghidez spre un drum nu prea bun iti voi spune ca poti incerca oricand si un barbut, poker pe shoturi, lasand decizia de cat alcool ai putea bea la noroc.