| anonim_4396 a întrebat:

Cainele meu face spuma la gura si vomita tot spuma, nu mananca nimic. De la ce ar putea fi si ce sa-i dau?

11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! e mic cainele tau? asa a patit si a meu catel de 4 luni, facea spume, voma, nu manca, doar apa, am sunat la medic si in loc sa isi faca griji pte starea cateluilui, el m-a luat pe la Ploiesti, sti...costurile sunt mari, tratamentul e scump, dureaza un tratament la caini cam 12 zile etc.atunci am apelat la credinta si la ce am stiut eu, si nu vorbesc aiurea, am luat oxacilina si i-am bagat -o fortat pe gura, apoi ii storceam zeama de porocala, asa m-am chinuit cu catelusa mea 7 zile, am ars-o pe botic, si astazi este din nou jucaria noastra, de 2 ori era gata gata sa moara si am salvat-o nu zic sa faci ce am zis eu, dar daca iti permiti un tratament, nu ezita.
Mult noroc si sa iti salvezi catelu.

greece12
| greece12 a răspuns:

Posibil sa fie otravit,da-i repede apa cu sare(la o cana cu apa, o lingurita cu sare) si fugi cu el la veterinar, daca e otravit are nevoie de perfuzie!

| superdorex a răspuns:

Mai du-te de urgenta cu el la medic, se poate intampla ca a mancat ceva ce nu ia priit! Sigur are ceva grav...incearca cu lapte pana ajungi la medic! bafta!

| bytzy09 a răspuns:

Cred ca a mancat sapun laughing)

| AlexUnder200 a răspuns:

S-ar putea sa fi tirbat ai griva sa nu te muste

| aura23acp a răspuns:

A luat ceva de pe jos in gura, la al meu cand face asa ii dau sa bea putin lapte caldut si ii trece, dar daca nu vrea sa mananc dete cu el la veterinar

| Glontx98 a răspuns:

Du-te cat de repede la un medic veterinar pentru ca, cainele ar putea sa aiba ceva la stomac si de aceea face spuma la gura, vomita si nu mananca nimic.Du-te cat de repede poti ca poate moare si ee pacat de saracul caine. Funda?

| Andrascumpa a răspuns:

Buna,in legatura cu intrebarea ta du-te la doctorul veterinar de urrrrrgenta! S-ar putea sa fie turbathttp://www.animalutul.ro/......-la-caini/ site-urile acestea te vor ajuta enorm crede-ma.Succes in legatura cu catelul tau! Funda?

| angely4u a răspuns:

Poate avea o enterocolita iar daca e agresiv poate avea rabie adica turbare deci fii atenta ce faci cu el ca e periculos du-l la veterinar.

| Ionvasile15 a răspuns:

Nu stiu ce poate fi, dar si cainele meu a patit la fel cand a mancat de pe jos iarba si seminte, tot asa a vomitat o spuma si tremura, dar dupa o ora cam asa nu mai avea nimic, Nu stiu ce pot spune, poate a mancat ceva care nu i`a prins bine

| VladJojoFan a răspuns:

Daca stai la curte, o posibilitate ar fi ca mananca broaste. La fel faces si cainele meu. Nu trebuie schimbat nimic, doar sa fii mai atenta unde sta si ce mananca. Daca stai la bloc, iti recomand sa consulti un veterinar