| seby2014 a întrebat:

Am un pentium 4 si vr sa imi descarc si eu jocuri si imi zice ca am memoria full am sters de toate dar nu a mers am sters si windows 8. Are ceva daca sterg tot ce am in winrar?

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Salut!
Tot ce ai în Winrar, adică toate arhivele din PC? Atâta timp cât nu ștergi nimic din C:\Windows iar din Program Files dezinstalezi și nu doar ștergi poți șterge ce dorești.
Folosești utilitarul din Windows, Disk Cleanup pentru a șterge fișierele temporare, ce ocupă spațiu inutil (click pe Start, cauți cleanmgr.exe îș rulezi, bifezi tot (sau debifezi doar Recycle Bin dacă ai ceva important prin coșul dr reciclare)) apoi dai OK.
Pentru o curățare mai avansată poți Ccleaner spre exemplu sau Advanced SystemCare---> www.goo.gl/o0Emj
În partiţia cu Windows-ul ar fi recomandat să instalezi doar programele, nu jocurile, şi să laşi cât mai mult spaţiu liber.

| seby2014 explică (pentru DDCC):

Macar asa este bun pentium 4 l-am luat in 2007

| seby2014 explică (pentru DDCC):

Ma refer sa sterg tot ce se afla in WinRar totul delete la tot

| DDCC a răspuns (pentru seby2014):

Poate nu ai înțeles tu ori n-am priceput eu.
WinRar este un program de arhivare/dezarhivare a fișierelor.
Locația lui implicită este C:\Program Files\WinRar.
Poate kiturile de la jocuri ţi le deschide în WinRar.
Atâta timp cât nu ştergi din C:\Windows nu e problemă.
Și, 7zip e mai bun ca WinRar--> www.ninite.com/7zip/

4 răspunsuri:
| MytzaMytz a răspuns:

Nu are nimic, poti sa le stergi linistit.