| WoodenCross97 a întrebat:

As vrea sa ma angajez vara aceasta dar problema este ca am doar 13 ani jumatate si nu prea gasesc nimic pentru mine.Am cautat si la distribuitor de pliante dar varsta minima este 16 anisad.Va rog daca stiti vreun "job" care mi s-ar potrivi, cam 50 pe zi.PROMIT FUNDA!:d

3 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca viata e complexa si are multe aspecte. la varsta asta poti incepe sa joci poker, sa pariezi dar sa nu pierzi happy vanzare/distribuitor cosmetice poate.dar fiind baiat cred ca ai sanse cam mici.

| Liviu321 a răspuns:

Nu ai nici o sansa frate. Eu am 17 ani si nu am gasit nimic de lucru, doar sa fiu reprezentant la produse cosmetice si asta e o porcarie. Mai asteapta pana faci 16 si poate ai noroc. Eu am 17 si nu am. Si sa fim seriosi tu vrei 50 de lei pe zi? Pai eu vroiam sa primesc pe luna vreo 400 de lei. Pai tu vrei intr-o luna 10 milioane? Nai sa vezi. Tata castiga 11 milioane si lucreaza in farbrica. Eu zic sa mai astepti si sa scazi din pretentiile salariale ca sunt mult prea mari. Sau ar mai fii o varianta: du-te la bunici la tara si dai cu sapa la oamenii de prin sat. Stai cam 10 ore, iti dau apa, mancare si iti dau 50 de lei pe zi dar e foarte greu crede-ma ca am incercat. Bafta!

| vicentiualexandru a răspuns:

Salut, te poti duce undeva la pomi fructiferi sau undeva sa strangi fan dar oricum 50 se plateste la un om mare mai poti juca carti, remi, table, sah pe bani dar nu e bine ca-ti poti pierde, FUNDA?